Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní GPU k i5-4690s

Dobrý den,

Zvažuji koupi nové grafické karty za účelem hraní her.
Aktuální sestava:
i5-4690s
rx 570 8GB
8GB 1600MHz

Jakou doporučíte GPU? Nebude lepší kartu brzdit starý procesor?

Zalezi na cem hrajes. Chces co nejvic FPS nebo 2/4K?
Ja mam i5 4670 a k ni RTX 2080. Ale hraju "jen" 1080p a max 60FPS takze OK.
Jasne ze na MAX uz nejaky hry vytizi CPU na 100% ale na moje pouzivani to staci a mam zase X let pokoj :-)
Plus taky nekdy planuju upgrade CPU a vesmes vseho okolo...