Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmenšená obrazovka notebooku

Ahoj všichni, zkuste mi prosím poradit. Mamka má postarší notebook s win XP. Při odinstalaci jednoho programu se jí zmenšila obrazovka. Když vlezu do Nastavení plochy do rozlišení, jsou tam jen dvě polohy a žádnou z nich se to nevrátí zpět. Na monitoru žádná tlačítka nejsou. Samozřejmě jsem si pročetla různá fóra, jenže odkazy na nich jsou logicky přes deset let staré.
Podotýkám, že novou velikost plochy „respektuje“ i spořič obrazovky, Jediné, kde to jeví být správně je úplně na začátku při bootování, jak je ta černá obrazovky s pár řádky textu.

Málo informací, vlastně žádné podstatné.

Píšeš, že se zmenšila obrazovka - takže je okolo ní černý rámeček? Nebo se zvětšily ikony a písmo? To by znamenalo nastavené nízké rozlišení displeje.

Neuvedla si, o jaký se jedná notebook, takže ani nikdo netuší, jaké má nativní rozlišení ani jaké tam je rozlišení teď?

Problém nastal po odinstalaci jednoho programu - proč rovnou nenapíšeš jakého?

Resumé: zkontrolovat nastavené rozlišení, eventuálně přeinstalovat grafický ovladač. Ještě můžeš zkusit vrátit bod obnovení.