Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Graficka karta a bzučanie

čaute dneska som len tak išiel hrať (Assassins Creed Unity) a počul som nejaké slabe bzučanie v pc dal som dole bočnicu a išlo to z grafiky bolo to také že bzzzzz vypol som hru a prestalo to, je to normálne či niečo je z grafikov ?
Teploty sú v pohode.

PC Specs.
Silentum Regnum RG4 Pure Black
AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz
GAINWARD GeForce RTX 2060 6G Ghost OC
HyperX 16 GB KIT DDR4 3200 MHz
500GB HDD-500GB SSD Crucial MX500
Corsair CX450M
MSI B450 TOMAHAWK
AMD Wraith Max Cooler
Windows 10 Home 64bit.

Řešení:

Neposkodi ti to grafiku. Kdyby te to moc obtezovalo, tak je zakapni tlumici pastou | hmotou, "vem mamce gel na nechty a ty civky zakapni".
PS: Rozumim ze to bzuceni muze byt neprijemné, ale o poskozeni grafické karty se bat nemusis.

- Dela to to samé kdyz mas zaplou vertikalni synchronizaci → V-Sync ?
* Pravdepodobne pujde o vybrace vynuti civky / rezonance, ke kletré dochazi u kmitu na vysi frekvenci .. (zpravidla, popripade ty civky staci jen zakapnout, nebo to ignorovat).

měnič napájení.
mohou to být kusové závady, i celkově špatný návrh, který se pak projevuje u dané série toho výrobce.
jednoduchým řešením je dát si pc pod stůl.

zdroj snad stíhá. uvažuju, jestli grafika není na mezi jeho možností, ale bez vyzkoušení jiného ~500W to nezjistíš.

uvažuju, jestli grafika není na mezi jeho možností, ale bez vyzkoušení jiného ~500W to nezjistíš.

- U sestavy ktera ma v zatezi odber nekde okolo ~320W o tom uprimne pochybuji a jestli bzuceni nepochazi ze zdroje mi cachrovani se zdroji, nebo zhanet jiny zdroj pripadne nicim prinosna ztrata casu.

jednoduchým řešením je dát si pc pod stůl.

- Kdyz ho da na stul, tak mu bude bzucet na stole, tim vyresi jen to, ze mu nebude bzucet pod stolem. Klidne si ho muze postavit do kouta na hrach, nebo do sklepa, problém mu to neodstrani.

milé xoxo, ten zdroj je nic moc zázračná značka. on nebzučí, ale dává na výstupu nějaké napětí.
podobně jako u kusového problému grafiky, může jít o kusový problém zdroje - že výstup při zátěži padá o něco víc, anebo už není dobře vyfiltrovaný.
možnost: zdroj pak sice stále nebzučí, ale toto napájení mimo toleranci je problém pro grafiku, která by s jiným tvrdším zdrojem nebyla slyšet. a nemusí jít o problém všech 450W zdrojů, jen o tento konkrétní krám.
tazatel má možnost pučit si jinou rtx2060 grafiku, nebo jak jsem navrhoval jiný zdroj, kde se závada potvrdí, nebo vyvrátí.
co myslíš, že je jednodušší?

jsi možná dobrý měnič pc dílů, ale o schématech zapojení mě nepoučuj.

ale toto napájení mimo toleranci

O jaké toleranci se presne bavis ? Kolik to presne je ? Cim kde a jak ji meris ?

a nemusí jít o problém všech 450W zdrojů, jen o tento konkrétní krám.

Ano, vsechno jsou kramy, uz s tim zacinas byt nudny.
Tady je ten zdroj do sroubku rozlozen a ozkousen : https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-cx450-psu,5678-3.html, v cem je to kram ? Kde je prekrocena nejaka tolerance prosimte ? V cem "presne" by ten zdroj mel mit vuci té sestave problém ?

jsi možná dobrý měnič pc dílů, ale o schématech zapojení mě nepoučuj.

Tim bych ani cas neztracel, to si zkousej na virtualni skladace nebo tukacum do klavesnice. Ja s HW co k nam chodi k reklamaci pracuji prakticky kazdy den (i kdyz pro jiného vyrobce jako tazatelova GPU) skoro sedmim rokem. Kdyby jsi o tom neco vedel, tak by jsi vedel, ze se ten whistling projevuje u uvedeného modelu vice uzivatelum i s podstatne lepsim i vykonejsim zdrojem.

PS: To co tu uvadis se psalo kdysi po internete k GTX 970.

a čím ji u něj na dálku měřím - co doma, všichni zdrávi?

Na to aby jsi neco napsal bez debilnich pripominek a urazeni nemas co ? Kdyz na dalku vis ze je to kram, tak kde je problém ?
Uvadis, ze ten zdroj je mimo toleranci, tak jsem se ptal v cem. Kdyz jsi ten zdroj zkousel, tak jsi ho snad meril (treba oscilosckopem), aby jsi dosel k nejakému zaveru. Kazdé mereni ma nejakou techniku a vysledek, tak se ptam jak jsi na to dosel.
Ta tolerance ma taky nejaky platny zaklad, nemusi ho na dalku merit. Kdyz reknu u toho a toho aby bylo stabilni je treba tolerance 10omu nebo +/– 10 % tak muzu rict 10omu nebo +/– 10 %, nemusis nic merit. Tak se te jeste jednou ptam, ceho a kolik ta tolerance co uvadis presne je.

pardon, s debilními připomínkami sis začal ty.

může jít o kusový problém zdroje - že výstup při zátěži padá o něco víc, anebo už není dobře vyfiltrovaný.

to je předpoklad, který chce ověřit, nebo vyloučit.
zdroj přece nemá trvalý stejnosměrný výstup, ale je zvlněný v závislosti na skokovém odběru zátěže, na schopnosti regulovat špičky dostatečnou rychlostí - čím to chceš měřit ty? no tos mě pobavil. nauč se používat osciloskop.

zůstaň jako měnič dílů, na to stačíš.

Aha, protoze stejnosmerné napeti nejde merit voltometrem ? Brtnik radeji tak vytahne osciloskop ? ::) Opet jsi nezklamal.
Kdybych mel padnout na tvou uroven, asi bych ti napsal, ze to ze jsi vymenil zarovku na hajzlu z tebe znalce nedela, ale neudelam to. Pokracuj v tukani do klavesnice, to ti jde prozatim nejilp, vic jak "protože příčina a následek" jsem z tebe nedostal a v cem ten zdroj presne nestaci jsi odpovedet nedokazal, ted je jasné proc.
Az vystrizlivis precti si treba toto, myslim ze mam trosicku popletené pojmy co je co :
https://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-12-18.2366932310
Co je to stejnosmerny proud :
http://old.spsemoh.cz/vyuka/zae/el3.htm

Je pravda, že už jsem to několikrát zažil a to dokonce na svém "krámu", výměnou zdroje podobného W výkonu různých výrobců, g.karta přestala "jódlovat" a dokonce výrobce uznal reklamaci.
(netvrdím, že je to zrovna tento případ, ale osobně bych také začal změnou zdroje)

Netvrdim ze obecne to mozné neni. Ale v tomto pripade se priklanim k vinikovy uvedené grafické karty GAINWARD, kde doprovazené jodlovani se projevuje jak u RTX2060 tak i u modelu jako 2080/Ti rady. GAINWARD snad piskaly uz od GTX970 bez ohledu na zdroj.
Kdyby mel byt opravdu vinik zdroj, myslim ze by se to "jódlovani" neprojevovalo jen v nejaké jedné hre.
(Jestli jde o seriovou chybu, nebo nachylnost na zdroj nevim, s touto radou GAINWARD nemam zkusenost, nemam moznost to jak overit)

Spekuluji, kde byl problém u mě. V různých hrách grafika pískala. Pak mi kdosi poradil, ať všude nastavuji V-Sync a problém byl vyřešen, snad jen u jedné hry pískání pokračovalo (jen v menu).

Teď na posledním PC s nV1070Ti také mám všude zapnutý V-Sync (LCD 60, GPU 60, nepotřebuji honit hertze..) a problém nemám. Jen v jedné drobné indie hře (jiné než dříve) je v menu hry cosi z bedny slyšet. Neřeším to, ty dvě vteřiny vydržím.

Předpokládám(?, BFU), že v tom případě, když zabere vertikální synchronizace, že to zdrojem nebude.