Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem no bootable device

zdravim,instaloval jsem windows 10 64bit z flash disku pres start,f12 s vybral jsem flash disk,instalace se spustila,vse ok,az na to ze kdyz zapnu ntb tak to napise hlasku no bootable device....hardisk mam nastaveny v biosu jako prvni,zkusil jsem reset pc,dal jsem flash disk do ntb,dal jsem f12 tam jsem dal windows boot manager,a najednou se windows spusti bez problemu,nechapu,k spusteni winu potrebuju flash disk...co je spatne?diky

acer
i5 3110m
gt640m
8gb ram
win 10 64bit

uefi/leacy/secureboot/fastboot... ti ništ nevraví?

Ak obvykle býváva, zrejme nebude zavádzací sektor logického oddielu s bootmanažérom pevného disku nastavený na "set" Active. Tu nepomôžu bežné opravy cestou fixboot*, rebuildbcd /mbr /gpt.

Pekný servis na jedno kliknutie v prípade komplet opravy zavádzača WXP/W7/W8x/W10 z externého média alebo dualbootu na pevnom disku v sebe obsahuje recovery backupper, reflect_wkstn_setup_x64.exe, pod WinPE, kapitaľistický, americký, zahnívajúci, dekadentný nástroj z dieľne Macrium.Reflect 7
https://www.macrium.com/products/business/standalone/workstation