Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teploty notebooku v biosu

Dobry den, potreboval by jsem vedet zda existuje nejaky program ktery mi ukaze teploty procesoru atd v biosu, notebook mi aktualne neukazuje nic

hw monitor mi ukazuje

cpu 108c stupnu a to nemam nic spustene
gpu 106c

proto bych se rad ujistil jake budou teploty mimo windows, dekuji.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

dobre tedy, tak zkusim napsat muj problem, dostal jsem od kamarada notebook, mel tam windows 7, stupne mel okolo 45-50 procesoru a gpu, nez mi ho dal formatoval cely hdd, takze ja jsem ntb donesl domu, nainstaloval windows 10 64bit a problem nastal kdyz speccy a hw monitor ukazuje CPU 100-109c teplotu, gpu ukazuje 102c teplotu, nemam nic zapnute, jakmile zapnu google chrome napr youtube, tak se notebook vypne,kdyz mel kamarad notebook jeste u sebe tak jsem teploty videl, hral na tom, delal na tom vse, a druhy den kdyz mi ho dal tak uz je vse jinak, prosil by jsem o radu, dekuji

Acer V3-571g

i5 3110
geforce gt 640m
8gb ram ddr3
windows 10 64bit.

edit, task manager ukazuje zatez cpu 5 procent, zadne procesy co by to delali.

Kdyz sahnes na telo toho notebooku, je teply co by té teplote napovídalo ?
Tocí se ti cooler v tom notebooku ? Jestli né, problém pochází mozná odsud.. Jestli teploty dosahli kritické hodnoty, tak se ten notebook mohl vypnout kvuli jim, k predejetí mozného poskození.
PS : Programy ti napisou to samé co ukazuje BIOS jelikoz ctou ze stejného čidla. Pro podrobnejsí informace si stahni treba Aida64.

za víc jak 10 let jsem tu nepotkal žádného aceristu, který by uměl instalovat ovladače. jenže je to starší krám a podporu pro w10 pochopitelně nemá.
a bios neřeš. ten nepoužíváš, tam není zátěž.

a druhy den kdyz mi ho dal tak uz je vse jinak

větráky se v tom točí? foukají vzduch ven, nebo je radiátor totálně ucpaný?

aha, to jsi taky ty: https://pc.poradna.net/questions/2951830-no-bootable-device
ne že by to leccos vysvětlovalo, ale asi nejsi zrovna rozený servisák.

bios neřeš. ten nepoužíváš, tam není zátěž

Tím líp pro tazatele. Vhledem k tomu, že mu vytížení vede ke kompletnímu vypnutí notebooku pravděpodobně kvůli překročení bezpečných teplot, bych ten notebook bez ověření správné funkčnosti chlazení radeji jíž nezapínal. Myslím ze podle popisu problému je evidentní že problém je přehřívání.
Ucpané chladící žebro bývá doprovázeno hlučným fanem který při takových teplotách bývá na maximální hodnotě rpm, což sice nemusí být pravidlem, ale jestli se ani nespustí což by při uvedených teplotách musel slyšet, může jít o problém pwm.
Uvedené vyčištění může být volba, ale radeji někým, kdo s tím má alespoň nějakou praxi a nepřivodí montaží další problémy. Pak to minimálně končí vylomením plastikových pacek, jelikož hodně uživatelů neumí notebook ani správně otevřít.