Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit nejvyšší ID v JS

Ahoj, budu mít několik set elementů, každý element bude mít vlastní ID. Pokud vytvořím za sebou deset elementů, budu mít tedy
ID: item-1,item-2,item-3,item-4,item-5,item-6,item-7,item-8,item-9,item-10.
Nové ID získám tak, že spočítám počet elementů, přičtu hodnotu + 1 a mám nové ID.
Pokud ale odstraním třeba ID item-2,item-3,item-4 a budu chtít vytvořit nový element, dostanu nové ID item-8, jenže takové ID již existuje. Jak takovou situaci vyřešit? Jak zjistit nejvyšší ID?
Díky

Osobně bych to ale řešil tak, že bych umístil elementy do nějakého rodičovského kontejneru (např. SPAN).
A tomu bych přidával/ubíral child elementy.

Neadresoval bych následně elementy podle ID, ale přistupoval k ním nějakým jiným způsobem.

Tak, jak to máš navržené to není štastné :-)