Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC Dell a Win10 1903

Ahoj,

mam na stole Dell Optiflex 6030, zrejme po aktualizaciach skapal a restartuje sa dokola, nepomohlo nic, ani vratit zmeny, ani odinstalovat poslednu aktualizciu ani vratit sa k poslednej verzii win, proste nic. Test HW presiel OK. Takze som ho obnovil do vyrobnych nastaveni z dodaneho kluca na obnovenie. Teraz je tam Win10 Pro 1803. Zaktualizoval som bios a par dalsich veci, ktore ponukal soft od dellu.

Teraz sa tam zase tlaci Win10 1903 a po 6-tich hodinach skonci s chybou 0xc1900101 a vrati sa to na 1803. A tak dookola. Na nete som nasiel, ze by mohlo pomoct zakazat secure boot, zakazal som, opat to iste. Stroj je v zaruke, podpora dellu mi tvrdi, ze mam zaplateny servis len na HW, ze mam kontaktovat Microsoft (posledny krat dell).

Je to stroj od zakaznika, nemozem to vratit v polofunkcnom stave s tym, ze im to znemozni pracu kedykolvek v buducnosti lebo to znamena zatvorenu prevadzku.

Stretli ste sa s niecim takym?

- kontrolu filesystému jsi provedl?
- DISM jsi spustil a opravil chyby?
- jaké aplikace jsou nainstalovány?
- bloatware od Dellu (vše co má v sobě slovo Dell + fakeantivir) jsou odinstalovány?

Pokud selže vše, tak instalovat z čistého instalačního média, ne delláckého klíče

Odpověď na tvou otázku je já osobně ne, ale na netu se lidé s tím střetli hodněkrát.
Nechápu proto proč se ptáš.
Obecný postup jak máš postupovat máš uvedený tu:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/10587/windows-10-get-help-with-upgrade-installation-errors
Jak tam máš uvedené, jedná se pravděpodobně problém s nějakým ovladačem.
Tak zkusit se zaměřit tím směrem.
Taky je možné prozkoumat upgrade logy, měli by být v těchto cestách:
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/928901/log-files-that-are-created-when-you-upgrade-to-a-new-version-of-window
případně je můžeš vytvořit tímto programem:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/upgrade/setupdiag
No a pokud to vyřešit nesvedeš tak to dej někomu znalejšímu. Nebo udělej bitovou kopii a proveď čistou instalaci.
Ty si myslíš, že ti tu někdo napíše něco víc než už je dohledatelné na netu? Podle mě ne.

Jednoduche reseni.
Na jakemkoliv fukcnim stroji bych stahnul od MS posledni dostupnou verzi win10 - 1903.
Myslim, ze pouzivam toto https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10
Vytvoril bych bootovaci flashku. Ja pouzivam Rufus
Instaloval bych OS. Provedl bych cistou instalaci. Data bych predtim zalohoval.
Potom nechal pripojene na netu a nechal si od MS natahat ovladace k HW.
Dva, tri restarty a konec, dilo hotovo.

Dakujem vsetkym za reakcie.

Problem nakoniec bol v pridavnej karte s portami com/lpt, co mi vobec nedoslo, kedze v predoslej verzii to islo bezchybne. Bez tej karty PC funguje. Novsie ovladace uz nie su, periferie sa budu musiet poriesit inak. Dal som tam aj tak klasicku verziu 1903 a nie tu od dellu.

Takze este raz diky za rady.