Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová mechanická klávesnice

Zdar,

mě říkal kámoš, jestli bych mu nedoporučil mechanickou klávesnici. Požadavky:

-tiché klávesy (aspoň relativně vzhledem k mechanickým spínačům)
-dvouřádkový enter
-velký backspace
-český layout
-numblock podmínkou
- cena do 2.000 Kč

Co jsem koukal, tak neexistuje.

Takže, přežil by i cenu nad 2.000 ale zase ne dvounasobně, český layout až tak být nemusí, klasický US přežije také a i ten ENTER, když bude na jeden řádek, tak to taky nevadí. Kdyby však šel některý z původních požadavků dodržet, tak by to bylo jen dobře.

Našel jsem tuhle:

https://www.czc.cz/cooler-master-ck530-gateron-red-us/256115/produkt

Ale momentálně nedostupná, měl by někdo jiný nápad?

Myslel jsem spis konkretni napad na nejakou dobrou.

Logitech to byt nemůže, protože Romer-G rozhodne nesplnuji požadavky na tichou, mam doma a jsou to nejhlucnejsi klavesy na svete.
Roccat Suora FX ma v popisku US, ale je to spatne, klavesnice je DE (QWERTZ v US neznaji).

Roccat Vulcan vypada na US a Ozone Strike take, ta X30 navíc není draha.