Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr monitoru

Hezký den,
prosil bych o pomoc s výběrem nového monitoru
Grafiku mám tuto produkt
a na pc hraju převážně hry - online fps.
Nyní mám tento produkt ,jsem s ním spokojen,ale chci ho dát bratrovi který má horší,a koupit si nový.

Požadavky mám 24" , VA nebo IPS, frekvence 75 hz ,FreeSyncflicker free ,blue light reducer (ne že bych těmto pojmům nějak extra rozuměl,ale rád bych si trochu chránil zrak,ikdyž už mám brýle od mala) cena do 3500 kč ,pak ještě nevím přes co bude nejlepší monitor připojit,moje grafika by měla mít tak nějak vše - DVI,HDMI,displayport takže aby daný vstup měl ..

Když zadám tyto parametry moc jich nevyleze,ale aspoň bude výběr jednodušší.Pár jsem jich vybral
produkt
24-philips-246e9qdsb-d5650470.htm
24-aoc-24v2q-d5443366.htm

Ještě se zeptám na jakýkoliv obchod kde mají hodně monitorů vystaveno? Což je nejlepší před koupí vidět obraz naživo ... Jsem z vysočiny,ale může být Praha.
Děkuji za odpovědi Honza
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Je to vcelku jedno, urcite at to ma FreeSync. Jestli ma monitor 60Hz nebo 75Hz je jedno, ale logicky budes chtit mit FreSync nekde okolo 60Hz, tudiz mezni hodnota 75Hz je asi idealni, ale neni to vyslovene nutne. Naopak Flicker-free je jen marketingovy canc a to same Blue light reducer - to je uplny nesmysl.
24" urcite VA nebo IPS, oboji je dobre na tomto rozmeru obrazovky.

Pohlidej si, aby monitor byl 8bit a nebyl to jen "podvodny" 6+2bit FRC, vyrobci tenhle udaj moc uvadet nechteji, ale da se to ruzne v recenzich najit.

Dulezita je rovnomernost podsvetleni, jenze na to zadna tabulka neni, musis pred koupi vyzkouset nebo vyzkouset doma pri prodeji pres internet a vratit pripadne do 14 dnu, kdyz podsvetleni rovnomerne nebude, zjistis pohledem. Testovaci program ma treba EIZO na webu.

https://www.eizo.cz/testu-monitoru/

A urcite neber ten Philips, takovou tezkou kravu bych doma nechtel. :-D

Rozměry
Šířka 54 cm
Výška 41,6 cm
Hloubka 19 cm
Hloubka bez podstavce 3,9 cm
Hmotnost
Hmotnost 2 940 000 g

Neni, je to nesmysl. Svetlo na monitorech LCD se sklada z RGB slozek, tedy red, green, blue(modra). Pokud maji byt barvy presne a pekne, musi tam vzdy nejake modre svetlo byt. Na modrem svetle navic neni nic spatneho, jen pry udajne ma vliv na vyssi aktivitu mozku a proto muzes mit problem hned usnout. Cely ten vyzkum je ale pofiderni, tezko rict, jestli je to pravda nebo ne, ale ja vim jedno, delam u monitoru bez "ochrannych" funkci treba do pulnoci a pak spim behem 5 minut, za to kdyz si dam v 7 veder kafe, tak jeste ve 12 nemuzu usnout. Takze asi tak. :-)

Ten AOC neber, ver mi, ze 6bit+2FRC nechces! Zkontroluj si na webu, kam te odkazal lucifer i ty dalsi monitory.

No tak to ma tazatel blby. U toho co navrhujes navic vidim trochu problem, ze to nema DisplayPort, sice na to rozliseni staci HDMI, ale spis aby nekdy v budoucnu nemusel resit kompatibilitu s grafikou (prevodnik), preci jen se da ocekavat, ze casem zustane na grafikach jen DP. Monitor se kupuje obvykle na dlouhou dobu, jinak ted to problem urcite neni.

coz je presne to co zadavatel chce... ;)

- trochu mimo tema: trh s monitory se posouva k vyssim rozlisenim a vetsim uhloprickam, tak to proste je a nic s tim nenadelame. Je to stejne jako u televizi. Takze neco v 24" je uz ted z 90% na kost orezany lowcost, s horsi elektronikou a panely - a vyvoj je jasny. Stejne jako uz ted prakticky nekoupite slusnou televizi v 32" - 42" (100Hz, direct led), tak za rok-dva nekoupite slusny 24" monitor. Pokud budete mit trochu vyssi pozadavky nez "aby na tom ucetni videla na office", tak od 27" nahoru.

Zeptám se:

píšeš že nebrat 6bits + FRC. Mělo by mi to jako normálnímu uživateli (kancl, hry, občas nějaké to foto/video) vadit? Zvažuji EIZO FlexScan EV2456 jako nástupce menšího EIZO S1911, který mi slouží k naprosté spokojenosti (viz výše uvedené použití) více než 10 let.

Multi nehraju, Hz honit nepotřebuju, 60 mi stačí.

Vyšší rozlišení určitě nechci, prostě 1920*1200 je pro mě jediné možné :)

Ja bych to nechtel, ono - kdekdo bude tvrdit ze to nevadi, ale vadi, aspon mne teda. Mas jen 64 skutecnych odstinu ktere to umi zobrazit (0-4-8-16...). Cokoliv mimo ne bude delat prepinanim mezi dvema odstiny, takze pri 60Hz to je 30Hz poskakovani mezi temi 64 hodnotami aby jsi videl 255 odstinu. Kdyz se do toho trefis "vhodnym" rastrem, je to fakt hnus...

Muze se nam to nelibit, ale fakt je, ze 24" monitory jsou passe. Pravdepodobne uz budou mit vsechny jeden stejny panel. Uz i na 27" zacina byt problem s vyberem. Vsechno jde smerem ke 4K, ktere je pritom do 55" uplne zbytecne.
V televizich dneska taky slusnej panel je od tech 55". :-/

https://www.czc.cz/benq-gw2765ht-led-monitor-27/157995/produkt

Nevim hru, na kterou by to nestacilo na moji GTX1080 a tvoje 1070Ti je jen malinko slabsi. Sel bych do toho QHD. Casem koupis novou grafiku, urcite s tou soucasnou jeste par let vydrzis v pohode. Navic cim vyssi rozliseni, tim je min potreba vyhlazovani AA, takze muzes v pripade nedostatku vykonu ve hre snizit.

O tom BenQu pisou, ze ma debilni ovladani monitoru vzadu, ale jinak mi prijde panel OK.

No, jde mi ještě o jednu věc, nechci moc malé pixely, už vidím podstatně hůře než třeba ve čtyřiceti. Zkoušel jsem na tom svém ve W10 nastavit větší písmo či vše; ve Windows, Total Commanderu, FF je to OK, ale třeba v Excelu/Wordu 2007 nebo v Průzkumníku je to rozplizlý hnus (nezkoušel jsem restart PC, teď nemohu..).

Proto bych ty pixely radši větší, proto 4k vyloženě zavrhuji. A také nechci před sebou obludu a ukroutit si krk.

Možná bych bral něco takového https://www.alza.cz/27-lg-27mk430h-d5482098.htm
Škoda je je to jen fullHD nudle, že to není 1920*1200. Z velikosti pixeku 0,311mm už jsem ale i poněkud nervózní, aby to nevadilo, aby to nebylo vidět.

Největší sranda jsou 4k televize jak kráva a na nich SD programy (naprostá většina při příjmu anténami).

Pomer stran 16:10 se dela jen na 24". Dal uz je vse 16:9 nebo neumerne drahe.

Mam 32" 2560x1440, je to pro me idealni a uz bych to nemenil nikdy za mensi. Koukam ze stejne vzdalenosti jako predtim 24" 1920x1200.

U 27" je to podle me na hrane. Sam bych volil 2560x1440, ale v tom fullHD 1920x1080 nevidim az takovy problem. Na to uz oba nemame oci.

O vikendu se seber a zajed nekam, kde maji monitory vystavene a pro jistotu to zkoukni. Mozna ti bude ten LG, jak mas odkaz, v pohode stacit.

koupil jsem kdysi kancelářský aoc, byl ihned k mání a zajímavě levnější než dell. když vidím jeho osd menu, ve kterém není boha se jednoduše doklikat k pivot menu, měl jsem asi vzít ten dell.
ale má 4 různé vstupy, zas tak hrozný krám to není.

ten tvůj aoc nemá vga vstup? pro občasné připojení starších pc/ntb se to hodí.

AOC bych nekupoval ani zadarmo. 7 vadných pixelov (permanentne svietiace na zeleno) za pol roka, "moja" skúsenosť, resp. to bol monitor môjho kamoše, ktorý som používal aj ja... bolo to asi pred 3-4 rokmi. Od vtedy som si jasne povedal že AOC v žiadnom prípade.