Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám něco jako class v javascriptu

Ahoj, existuje nějaký způsob, jak napsat class nebo funkci nebo něco úplně jiného tak, aby byly funkce uzavřené v nějakém společném bloku a šlo to spustit příkazem test(); a funkce uvnitř bych ovládal příslušným parametrem? Třeba test('foo');test('bar'); atd..

class Test{
    constructor(){/*code*/}
    foo(){/*code*/}
    bar(){/*code*/}
}

Konečně jsem se k tomu dostal, nehledám jak předat parametrem funkci, hledám něco jako je class nebo namespaces. Hledám něco, kde bych mohl použít vnitřně názvy funkcí a přesto dokázal tu hlavní funkci zavolat pouze takto test();

Uvedu nástřel pro představu

funkce test(fnc){
   alert('jsem tady');

if(fnc == 'foo' )   funkce foo(){      alert('a teď jsem tady');   }
if(fnc == 'bar' )   funkce bart(){      alert('a teď jsem zase tady');   }
}

test();//jsem tady
test('foo');//a teď jsem tady
test('bar');//a teď jsem zase tady

nebo klidně může být volání i takto

test();//jsem tady
test.foo();//a teď jsem tady
test.bar();//a teď jsem zase tady