Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RX 580 watty

Zdravím, mám RX 580 , která má pouze jeden 6PIN. Její TDP by měl být 150W. No co jsem se dočetl na internetu tak 6PIN dokáže dodat maximálně 75 watů a PCI slot taktéž 75W. (Takže by to mělo vycházet akorát)
Zkouším lehký overclock a v RivaTuner mi ukazuje při benchmarku i hodnutu 173W u karty. Jak je to možné? Je tam nějaká rezerva a radši bych na to už neměl tlačit?

Kazdej druh karty(i vyrobce) ma na karte Power Limit. Z vyroby je danej na 100%.
Kazda karta je pak ruzna a podle toho si muzes nastavit vetsi Power Limity ale pouze to co je pro kartu opravdu MAX. Jedna muze napr +11% a druha muze mit klidne +25%. Jasne muzes si stahnout upravenej BIOS ale to uz je pak jen na tobe kdyz to karta nevydrzi.
Dneska uz jsou karty jiny...nemaj stejny PCB atd...kazdej si to uz dela sam takze jsou vetsi rozdily(ale i v cene)...

No vyrobce ruci za hodnoty uvedene u produktu. Nekde to je snadne udelat presne (propojovaci kabel 1 kus), nekde pouzije zazracne "AZ" (SLEVA AZ 30% - jo, ale jen u jedineho vyrobku, co ho tyden pred akci zdrazili na dvojnasobek, u ostatnich jsou slevy tak do 2%), nekde poznamky drobnym pismem (Frekvence procesoru 5GHz - ale jen pri chlazeni kapalnym dusikem, pri obsluze skolenym technikem a pouze po dobu predvadecky) no a u vetsiny normalnich veci se jisti proti vyrobnimu rozptylu a podminkach pri uziti tim, ze tam necha nejakou rezervu (takze 6pin ma v norme, ze doda 75W, tak se tam daji soucastky a draty tak, aby se pri 76W neroztekl a pravdepodobne fungoval rozumne treba do 90W - ale spolehat na to nejde, zaruceno je jen tech 75. OPno ty soucastky taky maji rozptyl a vyladit to na presnou hodnotu vykonu - s tim, ze ji to musi udrzet po celou dobu zaruky - by bylo vyrazne narocnejsi, nez pouzit standardizovanou radu a lehce to predimenzovat - ale zda se soucastky sejdou tak, ze vydrzi i 100W po nejakou dobu, nebo tak, ze pomerne rychle odejdou uz pri 80W - to ti nikdo nezaruci)

75 + 2×75 = ~ max 225W, takze RX 580 nakrmi i na 175W bez problému bez nejakého silnejsiho OC.
* Musis brat v potaz, ze cast je napajena z PCIexpress. pres molexy/adaptery 8PIN → 6PIN se da dosahnou i trochu vic.