Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se chová vadné CPU ?

Dobrý den.
Mám desku GA-F2A78M-D3H do které jsem se snažil osadit APU AMD A10-6790K, které má deska dle spefik podporovat. BIOS upgrade na nejnovější verzi, následně reset BIOSu. Po té osazen zmíněný APU, ale po zapnutí se jen roztočí ventilátory a to je vše. Ani nedojde k pípání sys. repro. Tak nevím jestli je APU po smrti nebo je problém jinde. Provedl jsem i test s odpojením všech komponent - spušteno jen deska , ram a APU -stav totožny. U APU netuším jeho stav, zakoupeno jako starší - údajne vyndáno z funkčního PC. Zkuste poradit , nebo to APU mám hodit přez plot?
Děkuji za komentáře.

BIOS upgrade na nejnovější verzi

to asi tedy mas F5e 3.43 MB 2015/05/07
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-F2A78M-D3H-rev-30/support#support-dl-bios
tzv. Beta BIOS.

A beta BIOS is an update that may improve a motherboard's performance or resolve a severe problem but has not yet undergone thorough testing. These downloads are intended only for advanced computer users.

Takze ten nejnovejsi nemusi byt ten nejlepsi. Zkusil bych nizsi verzi.