Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak se něco patentuje?

Kde jinde bych se asi zeptal, než tady, když tu jsem imrvére.
Jde mi o to, že mě napadlo pár věciček, co by usnadnily lidem život. Na jednu se mi ozvali ze Siemensu, že by si to patentovali a pokud by to zaujalo jejich marketing, že by to vyvinuli...
Ani tak mi nejde o nějaké autorské honoráře, ale o to, že kdyby si to Siemens patentovali a odložili "k ledu", tak tento patent vyloučí malé firmy, které by byly ochotné nápad uskutečnit.
Napadlo mě tedy, že bych si to měl rychle patentovat sám, ale vůbec netuším jak se to dělá a co je k tomu potřeba. Mám za to, jestli dokonce nemusí být předložen funkšní prototyp, jako musel nosit Jára Cimrman své vynálezy... :-)

Hlavně začni šetřit.

Mezi náklady na získání evropského patentu patří především přihlašovací poplatek (800 Euro), poplatek za průzkum (2.000 Euro), poplatek za udělení patentu (1.500 Euro). K tomu je však potřeba přičíst také poplatky související s validací, kam patří náklady na zastoupení (5.500 Euro), překlady (11.500 Euro) či národní udržovací poplatky (8.500 Euro).

http://www.finance.cz/zpravy/finance/97911-ziskat-e vropsky-patent-je-snadne-ale-drahe/

Jenom pro Česko je to levnější.
http://www.podnikatel.cz/clanky/mate-vynalezaveho-d ucha-nezapomente-na-patent/