Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno M.2 sbernice způsobí mizející HDD

Dobrý den,

mám dotaz ohledně SSD disku připojeného přes m.2. Dnes jsem montoval nové PC, použil jsem starý HDD, nainstaloval si nové ovladače a vše proběhlo v pořádku. Chtěl jsem zmigrovat data na nové SSD, které je připojené přes M.2 sběrnici, avšak při připojení SSD mi zmizí můj disk, jakoby vůbec nebyl připojený. Nelze nalézt ani v biosu a nikde, avšak při odpojení SSD je vše zase v normálu.

Vyuziva-li M.2 na desce rozhrani SATA pro prenos dat, musi se odpojit dva SATA porty pri zapojeni M.2.

Samozrejme v tomto pripade, ze deska neumi NVMe, nema zadny smysl porizovat do PC disk SSD s rozhranim M.2 a je lepsi zustat u SSD s rozhranim SATA, nicmene pokud jsi disk M.2 treba od nekoho dostal, tak proc ho nevyuzit, zvlast kdyz mas dostatek SATA portu volnych.