Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s BIOSom

Zdravím, dávam dokopy starý počítač, lenovo E520. Malo to WIN10 ale nešiel plynulo, nainstaloval som WIN7. Avšak po poslednej inštalácií kde mi napísalo Príprava pozadia atd.. sa mi reštartoval PC a odvtedy mi po zobrazení úvodneho loga Lenovo už nechce nabootovať WIN. V BIOSe som nastavil bootovaciu prioritu na HDD ale aj tak nepomohlo. Vie niekto poradiť ? Ďakujem

Sedliackym rozumom:

Vyrob si na fleške z ISO nejaké ľahké distro live DVD/USB Ubuntu, ktorým otestuješ HW pod RAM.

V Bios vypni secure boot, uefi prepi na legacy, tebe stačí MBR na domáce použitie.
Do GPT nechoď, je to zbytočný, rozsekaný moloch v zavádzači.

Z ISO W7 sputi nástroj Diskpart.exe, zmaž systémový zavádzač na nultom sektore príkazom "Clean", nastav primárny oddiel na Aktívny (set Active), naformátuj oddiely NTFS a načisto inštaluj W7 s čistým štítom.

Potom zahoď HW, ak sa tieto pokyny minú účinkom.

HW by som vyhodil len nie je to moj pc, prvotny problem bol ze nechcelo dobijat baterku, skusal som postupy co som vyskusal na inom pc a fungoval. Tam spominali ze win10 robili problemy s dobijanim. Tak som myslel ze to pojde na Win7 ktory tam bol od novoty. Len akosi to nevydalo a zacali problemy. Prilozim video co to robi a taktiez nastavenia v BIOSe.

načita logo Lenovo, vyhodi tu klasicku poznamku ze ked stlacite F1 tak vstupite do BIOSu, potom sa hodi cierna obrazovka s tym podtrznikom _ , chvilu to blika a potom sa restartuje a proces dokolecka. Ak by bolo vhodne video kludne nahram na youtube. Sranda je ze instalacia isla bez problemov a az ked bola hotova tak zacali. Myslim si ale ze nie je pokazeny HDD len nieco nieje dobre nastavene, prilozim video a potom sa kludne vyjadrite. ;)