Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytažení fotek z notebooku se nedaří.

Ahoj, prosím vás o radu. Kámoška mi dala notebook na přeinstalování, ale potřebuje schovat data/fotky. Připojit jsem ho prez sata do 2. slotu ke mě do PC. V Počítači mám svazek D: a LENOVO, Lenovo jde otevřít v pohodě ale když se chci dostat někam na jejím disku tak to nabíhá strašně dlouho a nakonec to crashne. Teď to píše D:/ Aplikace nebyla nalezena. Neví někdo prosím jak s tím dál? Děkuji za rady :-)

Na omylem smazané soubory se mně osvědčil program "GetDataBack", ale tohle není ten případ, kde by to pomohlo.
Z těch vadných sektorů to jen tak nedostaneš. Já mám koupený program HDDRegenerator, který dokáže některé
vadné sektory obnovit beze ztráty dat, ale určitě ne napořád. Je to spíš jen na možnost překopírování dat, potom s diskem rychle pryč. Taky ne vždy obnoví všechny sektory.

Edit: Klidně zkus nástroj, co je přímo ve Windows. Klikni na "tento počítač, vyber písmeno jejího disku, vlastnosti, nástroje, kontrola chyb a zaškrtni i políčko vyhledat a pokusit se obnovit vadné sektory."

Za záchranu 600 GB dat to u firmy bude balík,třeba až kolem 10 000 korun.Ovšem tazatel psal,že se na disk dostane,tak snad stačí něco honem překopírovat,než to chcípne úplně.

Teď se dostanu i do toho disku už to error nepíše

Fotky a dokumenty jsou v domácím počítači asi nejcennější data a majitelka dělá chybu,že nezálohuje.Každý disk může odejít nebo chytí kryptovirus a má to ztracené taky.

On je tady ten průser, že se mi ani nedodělá ta oprava. Zkoušel jsem ten windows fix, nebo R studio ale disk vydrží připojenej tak 3 hodinky a pak musím restartovat PC. Takže vzal za svoje, když chci otevřít nějákou složku tak už mě to taky zase nepustí. Řekl jsem jí ať si pořídí exterák a jednou za čas si to všechno uloží tam, hlavně je to učitelka a přišla o spousty materiálu do školy.

Jo no. Učitelky, to znám, mám to doma. Všechno vědí nejlíp a když se něco pokazí, tak se to stalo "samo" a může za to někdo jiný.
Ještě můžeš zkusit nějakou live distribuci linuxu, jestli se tam dostaneš. Víc mě toho už nenapadá.
K tomu externímu disku, raději ať si koupí box a k tomu klasický disk.

Radši exterák pro ní, celokovovej. Nemůžeš dát učitelce do ruky moc složitý zařízení :-D. No koukal jsem že přiznala že jí spadl, před půl rokem mi dala ten stejnej noťas s polámaným tělem kolem pantů. Servis prej za 4.000 tak jsem jí to zadarmo zalepil tekutým kovem :-D. A stalo se to SAMO

Kup jí to co radí Lukas,ty USB disky když odejde elektronika v převodníku,můžeš rovnou vyhodit.Z toho boxu ale disk zase vyndáš,připojíš na SATA a disk funguje normálně.A až ten 1 TB disk zaplní,může ho vyndat,strčit do šuplíku a zálohy dat jsou v bezpečí.A do boxu koupí další.

Měl jsi na to pustit ten HDD Regenerator a nechat jej týden běžet. Jednou jsem tak zachránil data z hodně pochroumaného disku. Nebo ji fakt navrhnout, ať zkusí profi firmu, třeba by ji to za těch pár (desítek) tisíc stálo. Teď už je to asi totálně v čudu.