Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ne-aktualizace PC

Zdravím,
Jelikož končí podpora w7 ,tak bohužel budu ,,muset,, přejít na w10...
Mám PC přes 5let(cca 5,5) a zatím jsem si jen zjistil zda mohu bez problémů přejít na w10 a pravděpodobně jo,i když jsem zkusil na pc info o výkonu ,nejslabším článkem je HDD (skore 5,9) a tak uvažuji o jeho výměně ,ovšem nevím jak je to s kompatibilitou MB a HDD ??? Jak zjistím zda mohu dát ten či onen HDD na MB? MB je Vanguard B85 ,čipset intel B85.
Díky :)

V prípade 5-ročého HW tam môžeš nacpať "ten či onen HDD na MB", ideálne ale bude pevný disk aktívny, primárny, systémový, výhradne na OS, browser a obslužný SW, nejaký lacný šunt, fleš SSD a druhý, sekundárny, si ponechaj svoj ložiskový hdd na zálohy, doklady apod.

Jelikož končí podpora w7 ,tak bohužel budu ,,muset,, přejít na w10...

Nie si povinný prejsť na W10.... To, že končí podpora neznamená, že W7 odrazu nepôjdu. Pôjdu, budú fungovať ďalej, akurát budeš musieť viac používať lepší počítač - vlastný mozog - aby si náhodou neliezol tam, kde netreba.

Jelikož končí podpora w7 ,tak bohužel budu ,,muset,, přejít na w10...

ne, nebudeš muset, môžeš prejsť aj na Linux, a aktualizace Vás nebudú trápiť. Ak sa ale rozhodnete pre Windows10, tak si skontrolujte existenciu driverov pre tento systém.

ok,rozumím,zatím si w7 nechám ,ale...,uvidím časem zda přejdu na w10.
Ještě by mě zajímalo,když to tedy rozdělím tak,že na systém použiju ssd disk a na data hdd disk, jaká kapacita ssd disku mi stačí na systém??

256 GB včetně všech programů, pokud tam nebude "pařba". Pro data založit složky pro fotky, muziku, video na HDD (ale nepřesměrovat ty systémové - popř. tam dát zástupce těch složek na HDD). Dokumenty (textového charakteru) mohou klidně být na SSD s výhodami záloh či historie souborů.

asi se v tom ztrácím,ale nepodporuje SATA 3 max.propustnost JEN 600mb/s ?
Když jsem se na můj ,problém, díval trochu podrobněji tak bude asi lepší koupit novou MB ,protože krom ssd disku uvažuji koupit grafickou kartu kterou bych asi zapojil do pci-e 3.0 (MSI RADEON RX 570 ARMOR 8G OC) a deska nemá m.2 abych zapojil ssd disk.