Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook bootuje pouze do biosu.

Dobrý den/ahoj všichni

V Pátek se můj notebook z ničeho nic rozhodl a přestal bootovat jak Windows tak Ubuntu.
V Biosu se HDD normálně ukazuje. V boot priorities se nachází jak Windows i Ubuntu. Moc tedy nechápu proč nejde bootovat ani jeden z nich.
Boot jsem řešil skrz GNU GRUB, kde jsem vždy vybral jeden ze systému. Ten se teď neukáže a počítač přejde jen do Biosu.

Předem děkuji všem za rady a poznámky.

Bohužel, GRUB přímo v biosu nespravím, co jsem viděl tak se nejčastěji spravuje skrz nabootovaný systém Ubuntu z USB, skrz příkazovou řádku. Mně bohužel nejde nabootovat Ubuntu 18.04(ntb se prostě vypne), 19.04 lze, ale nefunguje na něm boot-repair.
Zkoušel jsem také různé utility jako např. https://www.supergrubdisk.org/, také nefunkční, nebo Windows Boot Genius atd. Bohužel se mi nepodařilo nic rozjet.