Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java kod prosim fast help

Potreboval bych rychle napsat kod v jave na nasledujici priklad
"Postupne buodu zadavana cisla. zadavani bude ukonceno zadáním čísla 0. Vypočítejte a vytisknete součet všech zadaných čísel a jejich průmer"

V programování jsem uplnej bezmozek a absolutně nechápu o co jde. Prosím všechny pomoct! :D Děkuju moc

co je nepochopitelné na tom celom? Samotný algoritmus používajú žiaci na prvom stupni základných škôl, to ako nevieš sčitovať a deliť, tam není čo vysvetlovať na princípe jak to funguje? Len to napísať v kóde Java a to vlastne máš na nete vysvetlené že ako sa píše ktorý príkaz, ako sa píše podmienka a všetko ostatné. Wikan i ja sme ti napísali v podstate celý pseudo kód. A v podstate to len napísať. Do googla napíšem "cyklus java" a mám tam ukážku kódu ako sa píše cyklus, len to prepíšeš do svojej podoby.

Prvý odkaz v googli na odpoveď cyklus java: https://www.itnetwork.cz/java/zaklady/java-tutorial-cykly-for-while a to snaď vieš čítať.

https://www.itnetwork.cz/java/zaklady/java-tutorial-uvod-do-jazyka-java keď si prečítaš prvých pár stránok, hneď budeš toto zadanie vedieť spraviť.

pouzil si pre neho cudzie slova (napísať v kóde Java, snaď vieš čítať, keď si prečítaš prvých pár stránok, atd...) ty si mu to mal proste sem cele naprogramovat, on to potrebuje iba skopirovat. ziadne citanie, chapanie, ucenie, skusanie, pochopenie.

to asi nema zmysel... napisen mu pseudokod a algoritmus teda, a snad už to javy prepise sam když na googlu to už v podstate je.

int input;
int sucet = 0;
int i;
for (i = 0;;i++) {
    input = sys.input()
    if (input == 0) break;
    sucet += input;
}
sys.out(sucet)
sys.out(sucet/i)

Scanner myInput = new Scanner (System.in);
int a;
int b;
int soucet;
int prumer;
System.out.print("Zadej prvni cislo");
a = myInput.nextInt();
System.out.print("Zadej druhe cislo");
b = myInput.nextInt();
soucet = a + b;
prumer = (a+b)/2;
System.out.printf("Sum=%d\n", soucet);
System.out.print(prumer);

Nevim jak tam zakombinovat cyklus na nekonecne zadavani cisel dokud se nezada nula a nasledne pocitani

máš to v mojom aj Wikanovom preuse kóde, napíšeš cyklus, do vnútra nej napíšeš príkaz na načítanie čísla z inputu, a pričítaš k číslu. Používaj Google. Kdybys inak použil Google tak toto zadanie už kompletne hotové nájdeš minimálne na desiatkach stránkach.

jeden cyklus, doň podmienka ak je nula tak ukončiť funkci, ak nieje nula tak pricitavat do nejakej premennej, za cyklom pak vypsat cislo. Co je na tom problem? Priemer je zas ze ten sucet vydelis mnozstvom cisel, coz je pocet iteraci cyklu. To je len obycajna matematika.

Pozri, napíšem do Googlu "calculate average of input numbers java" a ono až na tú podmienku s nulou mi to najde úplne hotové zadanie, komplet funkčné, a nie len raz ale desiatky až stovky krát. Napríklad podobné:

https://stackoverflow.com/questions/11732171/taking-average-of-user-input-number
https://stackoverflow.com/questions/25671856/how-to-use-java-to-calculate-average-from-input
https://stackoverflow.com/questions/10887498/calculate-average-with-user-input
https://stackoverflow.com/questions/44938100/calculate-an-average-from-user-input-of-five-to-ten-numbers-using-methods
https://stackoverflow.com/questions/7008189/calculate-average-in-java

dopsať si jednu podmienku na nulu, čož je podmienka vysvetlená hockde taky, a vôbec čo sa tu rieši?

Ja s Javou nejsem zbehlý vôbec, som odporca Javy a OOP a v podstate ju vôbec neviem (a ani nechcem vedieť). To čo som Vám naprogramoval mi zabralo 5 minút s googlením, a to som ani nepsal v IDEčku. Ono inak jak vidíte tie odkazy, a vzhľadom k tomu že Vám tu wikan napísal celý algoritmus, pseudo kód a dostali ste odkazy aj kde je všetko podrobne vysvetlené, tak s týmito informáciami by to i moja mamka zvládla naprogramovať. Takže podla mňa je to len Vaša výmluva. Ale nedivím sa inak, taky sa mi zadania v škole nechceli robiť.