Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OVERCLOCKING CPU - FPS DROPS

Čaute,

pretaktoval som svoj procesor AMD FX 8300 3,3Ghz, ktorý má mimochodom Turbo Boost na 4,2Ghz. Ten turbo boost mi v hrách nikdy nezvýšil FPS, zatiaľ čo som spravil nasledovné:

Turbo boost som vypol a pretaktoval som ho manuálne (samozrejme postupne) až na 4,2Ghz čo je výrobcom udávaný turbo boost.
Spravil som to v BIOSe podľa výrobcom údávaných parametrov. Multiplier 21 a voltage 1,375. Nárast FPS som zaznamenal naozaj obrovský, avšak s problémom, že každú minútu mi FPS spadnú. Funguje to tak, že minútu mám 190 fps, minútu mám 30-40 fps a pravidelne sa to strieda. Chladič na procesor používam arctic freezer 13, vraj má uchladiť 200W procesory, tento má 95W v základe. Priemerná teplota v záťaži 65 stupňov.

Doska Asus M5A97 LE R2.0

Pri 4Ghz a 1,275V som žiadny problém nemal

Moja otázka znie, prečo mi tie FPSka padajú? Ak chladič by to mal uchladiť a 4,2Ghz je vlastne hodnota turbo boost, ktorú ten procesor musí proste zvládnuť. Na google som našiel týpkov, ktorí to pretaktovali stabilne dokonca na 4,8Ghz.

Za odpovede vopred ďakujem.

Vyriešené,

PC som rozobral vyčistil od prachu, dal novú pastu a zadný vetrák presmeroval smerom aby vyfukoval hore keďže procesorový vetrák vyfukuje teplý vzduch hore. Ďakujem za rady, som rád, že už nie sú problémy a teším sa z masívneho zvýšenia výkonu :D