Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RAM s větší frekvencí než podporuje MB

Zdravím, plánuji rozšířit operační paměť z 8GB na 16GB, ale mám problém. Má deska i procesor podporují maximální frekvenci 2133 Mhz a RAMky s takovou frekvencí se buď už nevyrábí, nebo jsou dost drahé. Chci se tedy zeptat, zda by byl problém, když bych si koupil RAMky s frekvencí 2400Mhz (konkrétně např. tyto). Jestli by se něco tzn. "neposralo". Předem díky za odpovědi.

Moje základní deska: https://www.czc.cz/msi-b150-pc-mate-intel-b150/178805/produkt

Můj procesor: https://www.czc.cz/intel-core-i5-6600/178262/produkt

PS: Pokud budete chtít další info, stačí napsat. ;-)

Toho bych se nebal. Jen mozna, jestli pouzivas nejaky OC, overclocking, nebo mas nejak na silu nastavené profily XMP tak bych ho radeji dezaktivoval, ale to ze by se ti RAM nastavila tak aby poskodila zakladni desku nebo CPU se bat nemusis.
* Ty desky po vlozeni nové RAM spis nastavi RAM bud na kompatibilni frekvenci s CPU a chipsetem, nebo nejakou nissi bezpecnou frekvenci .