Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Ahoj,
uvažuji o upgradu graficke karty na Radeon RX 5700XT a potřeboval bych poradit, co ještě v sestavě upgradnout a jestli to má vůbec cenu, tím myšleno jestli nezačít úplně od znova.

Moje sestava:
Ryzen 5 1600
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC
MSI Tomahawk B350
2x HyperX Fury Black 8GB DDR4 2400
WD Blue 3D NAND SATA SSD M.2 2280
Seagate BarraCuda 2TB
nějaký Zalman zdroj 500 (jsem si vědom nutné změny)

Tvůj CPU bude pro tebou zamýšlenou GK slabý. Chtělo by to tak nejméně Ryzen 5 2600X nebo lépe Ryzen 5 3600. Tvoje deska podporuje Ryzen 2. i 3. generace jestli jsem se dobře díval. Máš špatně zvolené RAM, k Ryzenu se hodí paměti s vyšší frekvencí, ideálně těch 3200 MHz, CL16. Jaká je kapacita toho SSD? Vystačí ti? A ten zdroj jak sám píšeš, nedokáže asi nido poradit když jsi nenapsal typ.

Vsechny zdroje Zalman jsou srackoidni, urcite pri vymene grafiky vymen zdroj za kvalitnejsi, at ti to neshori!

Jinak mas v sestave drobne chyby, jak uz ti tu predrecnik pise, ale nehrotil bych to, nizkotaktovana RAM sice nejaky dopad na vykon ma, ale neni to tak horke, abys to musel nutne menit. Stejne tak procesor sice muzes upgradovat za zmineny R5 3600, ale behat to bude i na tom soucasnem. Klidne grafiku na RX 5700XT upgraduj.

Jeste jeden komentar k prezentovanym, kterym prilis neverim:

RX5700XT je vykonove hodne podobna grafika jako GTX1080, v nekterych hrach sice lepsi, ale nekde je to stejne, celkove nevyznamny rozdil do 10% vykonu.

RyZen 5 1600 je zase procesor podobny Core i7-6700, ten je sice vykonejsi v singlethreadu, ale jinak mirne zaostava. Celkove se vsak jedna o podobne procesory.

A ja prave mam herni sestavu s i7-6700 + GTX1080 a u vetsiny her nejdu s plnym zatizenim grafiky pres 50% zatizeni procesoru, ale jsou i hry na procesor narocnejsi, kde jdu az k 80% vykonu procesoru. Zatim jsem vsak nikdy procesor nevytizil pri hre tak, aby se mi grafika flakala. Z toho teda vychazim pri sve tvrzeni, ze i na RX 5700XT ti musi RyZen 5 1600 stacit, mozna grafiku v nekterych hrach plne nevyuzijes, protoze procesor bude s posilanim dat uz na hrane, ale odmitam tvrzeni, ze ke RX 5700XT potrebujes nutne vykonejsi procesor, ten soucasny staci a pokud mas situaci takovou, ze kazdy rok upgradujes neco, tak letos bohate staci koupit grafiku a zdroj a budes v pohode.