Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota CPU po spuštění 45 °C (Intel Pentium D 805 )

Teplota procesoru Intel Pentium D 805 kolísá v intervalu 45 - 63 °C. Dle Intelu je maximum 64,1 °C. Testováno Everestem i ASUS Probe. Celou noc je PC v klidu, ráno po spuštění již ukazuje CPU teplotu 45 °C. Během testu CPU Stress (100% zátěž) dosáhne maxima 63 °C. Po ukončení testu pomalu klesá k 47 °C. Je normální, aby se během 1-2 minut po spuštění počítače CPU tak zahřál nebo to spíš vypadá na špatné čidlo ?

FAKTA:
CPU: DualCore Intel Pentium D 805 - 2,66 GHz
MB: Asus P5LD2
RAM: 1024 MB
case: ThermalTake Swing WB6000SNS, vetrak
vent.: Arctic Cooling Arctic Fan 12025 120x120x25 mm
zdroj: EuroCase EC SuperSilent 550 W
BIOS: Q-Fan povolen (mód Optimal)

[http://img264.imageshack.us/img264/8586/teplotanz1. png]

[otackybb9.png]

[http://img264.imageshack.us/img264/8541/statistikav v8.png]

Vevnitř toho procesoru kde je čidlo má jádro velikost tak padesátníku takže se stihne ohřát z 20stupňů na 40 klidně za 10vteřin (přilož si padesátník k 60w žárovce...) )pak až začne teplo rychleji proudit přes obal do chladiče. je to normální.

Těch 63 v cpu stress je podle mě normální, neuvedl jsi teplotu okolí.Pomalé klesání - chtělo by to zjistit teplotu v budce pokud tam máš kolem procesoru 40stupňů tak to ani rychle z těch 60sáti klesat nemůže.

Pochopitelně lepší větřák znamená menší teploty ale já bych to neřešil stejně na tom nehraješ pořád tu gamesu "cpu stress" ne ?.

1) vraz do pc k procesoru teploměr
2) já vím:-). akorát to vytížení s tím programem by jsi měl mít 100procent možná to neumí dvoujádra. zkus orthos http://www.sosejte.cz/nastroje/testy-diagnostika/st ress-prime-2004-orthos-v0-41-110-18/ teplota bude možná ještě vyšší.

Já dosáhl po výměně procesoru na c2d E8500 přetaktovaným na 4000mhz 85 stupňů pak mě napadlo zastrčit zapomenutý kablík od freezera do desky:-D