Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Platební terminál s podporou EET

Známý spadne od května pod EET a k tomu bude potřebovat kasu. Má malý počet hotovostních plateb, tak cca 30 do týdne, ale občas by mu některý zákazník rád platil kartou. Proto, když už má to toho krátce před penzí jít, tak ať je to zároveň i platební terminál.

Vzhledem k tomu, že pracuje v úplně jiné oblasti, požádal mě, jestli bych mu nepomohl něco vybrat. Požadavek je solidní dodavatel, který zakrátko neskončí, jednoduchá obsluha, aby to nezabíralo moc místa (řešení s integrovanou tiskárnou a páskou), přijatelné provozní náklady a nepotřebuje přenosný typ s baterkou. Nepotřebuje taky zadávat žádnou specifikaci zboží a převážně se jedná o jednopoložkové platby. Zkráceně, chce něco jednoduchého, ale dlouhodobě funkčního. Připojení k internetu má. Rád bych mu pomohl, ale …

Zjistil jsem, že platební terminály s podporou EET na trhu jsou. To je dobrá zpráva. Když jsem ale gůglil co by mohlo vyhovovat, tak jsem zjistil, že jsou jednak různé výše poplatků za platbu kartou (což je docela podstatné), různé výše nájmů nebo pořizovacích nákladů. A přitom ty terminály vypadají všechny tak nějak podobně. Nakonec jsem si připadal ještě více nepoučený než na začátku a v hlavě mám z toho jen chaos.

Předpokládám, že EET už tady někoho přepadlo dřív a proto bych rád požádal o doporučení, co pořídit, popřípadě čeho si všímat a čeho se vyvarovat. Nebo se popřípadě poohlédnout po řešeních nabízených bankami? Bohužel, pokud to vůbec uvádějí, tak i s poměrně vysokým paušálem a poplatky, ale je tam určitá jistota, že nezkrachují.

Děkuji.

Od 1. 3. 2018 se povinnost evidovat tržby nevztahuje ani na platby kartou, nicméně poplatník může tímto způsobem přijaté tržby evidovat dobrovolně.

https://www.etrzby.cz/cs/kdo-a-jake-trzby-eviduje

Pokud bere hotovost, bude muset resit EET, ale na platebnim terminale nemusi.

Konkretni zkusenosti nemam, jen jsem tohle zaslechl, tak jsem si to radsi vygooglil, ze opravdu karty uz nemusi byt pres EET.

Díky za tip. Máš pravdu, už jsem něco takového viděl u pár obchodníků. Protože se mě to ale nijak netýkalo, tak to jen zůstalo ve fotografické paměti, že něco takového je.

K těm bankovním poplatkům jsem se díval, že někteří zejména mimo hlavní prodejce nabízejí menší procento stržené z platby. Ovšem za cenu vyššího paušálu. Proto jsem se na to ptal. Nepodařilo se mi tam najít nějakou korelaci meze výši poplatku a paušálem, tedy kdy už je vhodné platit vyšší paušál s nižší srážkou a kdy ještě ne.

Na ostravě vymysleli jak tu kravinu EET obejít. nevím jak oni, ale buď se daj fejkovat všechny údaje, nebo tam částečně, že tam bude částka furt stejná za stejné zboží a bude tam jinačí čas, takže se dají přikrýt 2 transakce do jedné
Nejlépe poslat platícího kartou někdem, jak jsem pochopil z dotazu, jinak by se EET vůbec nemuselo řešit. Odkázat na nejbližší bankomat. Případně cashback který nyní jde od 1Kč nákupu.
Ale stejně padne Burešova oligarchická vláda vč. finančního gestapa a tenhle totalitní nesmysl bude zrušen. Bohužel za to 1 volební období udalaly paseky dost . Bureš, SHITLEROVÁ ,rICHEROVÁ, zmr.Janeček, vymátý pilný

EET neni kravina, EET je ucinny nastroj, jak donutit nektere podnikatele platit dane. Maji to tak nakonec temer vsude v EU. (Jestli jsou dane vysoke nebo nizke a jestli maji nektere typy dani smysl nebo ne, je uplne jina otazka a neni prostor na to to tady resit.)

-xxxxxxxxxxx