Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno čistá instalace windows po výměně HW

Zdravím,je nějaká povinnost při výměně hardwaru v PC udělat čistou instalaci systému?

Aktuálně mám windows 10 professional ale bohužel nemám ani instalační disk,flešku,nic (windowsy jsou očekávám nelegální jelikož PC je složen od strýce).

Samozřejmě by nebyl problém nahodit windows 7 ale těm brzy končí podpora tak nevím zda je to nejlepší nápad.

Budu vyměňovat HDD. Starý disk je K.O.

Aktuální sestava:
MB: Gigabyte P67A-D3-B3
CPU: Intel Core i5 2400 3.10 GHz
GPU: NVIDIA GeForce GT 730
RAM: 4 GB DDR3

Starý HDD (K.O.): WDC WD5000AAKS-00A7b0
nový HDD na výměnu: Maxtor DiamondMax23 STM3500418AS

ten 8 let "nový" maxtor si nech jen jako datový disk: na filmy, zálohy systému a stahování nesmyslů z netu.
na systém tam zapoj ssd 120-250gb, ať má práce s otevíráním bedny aspoň nějaký smysl.

windows10 je potrat, dobrý spíš pro děti, psy a idioty. jestli ti win7 vyhovují více, není důvod od nich odcházet.
tvoje základní deska nemá u výrobce moc velkou podporu w10, kromě chipsetu musíš spoléhat na to, že nějaké ovladače budou ve win10.

nemáš moc paměti, vyplatilo by se podívat po bazarech po stejném typu.

Fungovat to muze. Cista instalace je lepsi v tom, ze je cista :-)
Problém co by mohl nastat, je zmena bootu nastaveni v rozhrani BIOS, kde v pripade ze je HDD/OS nastaveno v modu UEFI pro partition GPT a na nové zakladni desce nastavis MBR pro LEGACY, tak ti pravdepodobne Windows nepojede.
Po HW strance by také vylozene problém byt nemel, jen budes muset doinstalovat potrebné ovladace na to, co jsi menil.
Ze jsou tam predchozi nevadi, Windows zavede HW ktery je osazen, ne ktety tam byl. Tak uz to tusim nefunguje od dob Windows Vista.
* Aktivace Windows zalezi na licenci a v tom, co jsi menil. V nastaveni pri nejhorsim zadas reaktivace po vymena HW, dnes uz volat na hot linky Microsoftu nepotrebujes.