Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Migracia programov Win10

Toto som uz dlho nerobil, takze sa radsej spytam.
Idem si (konecne) kupit novy nb. Samozrejme najvacsia nocna mora je prenesenie mojich nastaveni zo stareho.
Moznost c.1 je postupna instalacia kazdeho sw, ktory pouzivam, do coho sa mi moc nechce.
Druha moznost je, ze na novy nb prenesiem cel stary system. Kedysi bol problem v hw, ale aj starsie OS, si pri prvom boote nainstalovali nove ovladace, mozno obcas brblali na s/n Windowsu, ale toto by mohlo odpadnut, kedze idem z HP do HP a tam bude Win viazany na bios prepokladam.
Pripadne ma este napadlamoznost prenesenia celeho uzivatelskeho profilu, ale to bola taka morda, navyse som si nenei isty, ci sa tam vtedy prenasal aj obsah prgramov.
Inak by problem byt nemal, prenasam HP na HP, Intel na Intel, SSD 250GB na 250GB.
Moj predbezny postup by bol takyto.
Zaloha noveho OS na externy disk. Naklonovanie stareho OS na externy disk, nabootovanie z nejako clone programu a restore stareho OS na novy nb.
Ak by to zlyhalo vratim obnovim novy OS z externeho disku.
Bohuzial novy nb ma nvme, takze nemozem pouzit klonovaciu dokinu co mam a nemam ani ziadnu redukciu, do ktorej by som takyto disk vopchal, takze budem to musiet poriesit len programom, s ktorym dokazem bootovat.

To je vlastne cista instalacia, zase tak vela v tom profile nemam skor ide o tie programy.
Naprikla TheBat! mozem sice zazalohovat, ale na novom pc ho musim potom aktivovat a neviem, ci mi licencia povoli aktivaciu na novom hw, nehovoriac o tom, ze tych programov su pravdepodobne desiatky, cize pre mna to znamena desiatka novych instalacii a prenasani nastaveni.

Však sa jedná o bežný klon medzi pevnými diskami, to je úplne ideálny spôsob bez straty údajov.

Údajne Aiomei si poradí s obnovou zo zálohy pri výmene HW.
Tu niečo píšu o Universal Restore: https://lnk.sk/xTU1

Môj obľúbený na klony a zálohy: EaseUS Backup Todo Workstation, ktorým sa dá preniesť záloha *.pbd aj pri zmene/výmene HW, iba sa mu podstrčia nové ovladače.
https://www.easeus.com/backup-software/tb-workstation-update.html

Skus Macrium7, nemám ho otestovaný prenesením klonu na nový HW.
reflect_wkstn_setup_x64.exe
Macrium.Reflect._all.editions_.v7.2.3825.Patch-MPT.zip