Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s prednastavenou klávesnicou

Dobrý deň,

po jednej z aktualizácií asi pred 2 mesiacmi mi windows 10 po spustení nastavuje automaticky anglickú klávesnicu aj napriek tomu, že mám prioritne nastavenú slovenskú. Po každom spustení si to musím zmeniť. Nedá sa to nejak obísť resp. opraviť?

Nezkoušel jsem, tohle je jen příklad.

run as admin in cmd or directly in powershell or in your script [I use autoit]
PowerShell.exe -Command Set-WinUserLanguageList -LanguageList en-US, ro-RO -force
this command will set 2 keyboards, can be only one ore more,
anyway the first will be default on boot

zdroj

PS C:\Users\mm> Get-WinUserLanguageList

LanguageTag : sk
Autonym : slovenčina
EnglishName : Slovak
LocalizedName : Slovenčina
ScriptName : Latinka
InputMethodTips : {041B:0000041B}
Spellchecking : True
Handwriting : False

LanguageTag : en-US
Autonym : English (United States)
EnglishName : English
LocalizedName : Angličtina (USA)
ScriptName : Latinka
InputMethodTips : {0409:00000409}
Spellchecking : True
Handwriting : False

Nastavené to mám pravdepodobne správne..problém bude asi inde

Klikací možnost je samozřejmě v Nastavení, Jazyk, Preferované jazyky. Tam se nastavují i klávesnice. Mám češtinu s CZQ (českou QERTY) + angličtinu s US, preferenční je čeština s CZQ, obě klávesnice jsou přidané (původní QERTZ) jsem odebral).