Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde sehnat ovladače - WIN 10 - ethernet adapter

Ahoj, rovnou se přiznám, že jsem posledních 10 let strávil v Linuxu, takže vím o Windows kulový.

Mám následující problém, naistaloval, jsem Windows 10, ale nefunguje mi síťové připojení. Koukal jsem do správce zařízení a zjistil, že není dostupný žádný ovladač. Microsoft mi samozřejmě poradí, abych se podíval na internet a stáhl ho. No, v tomhle případě to bez připojení půjde těžko.

Nicméně mám ještě záložní počítač, ze kterého píšu a ovladač jsem samozřejmě hledal a nenašel. Proto Vás prosím o radu, jakým způsobem to zprovoznit.

Jedná se o Qualcomm Atheros Killer e220x Gigabit ethernet controler

Je pro mě fakt překvapení, že se Microsoft za těch 10 let vůbec nikam neposunul a nemá ovladače už v základu jako Linux.

Díky za rady přátelé

Uvidíme, to PC jsem dostal od známého, mám ho dva dny. Jediný, co jsem tím chtěl říct, že když nainstaluju systém, musí být minimálně funkční internetové připojení, ne že budu hledat nějaký ovladače, když se na ten internet ani nedostanu. Za tohle bych jim plivnul do xichtu.

Takže rada zní, když instalujete Windows, připravte si minimálně dva počítače. Howgh

Jak jsem psal, take jsem si neznaje veci koupil Killer sitovku, ty jsi dostal desku s tim smejdem dokonce zadarmo a jak se rika: darovanemu na zuby nehled. Nicmene setkal jsem se jiz s radou komponent, ktere nefungovaly, vetsinou na linuxu, tahle sitovka nefungovala poradne ani na linuxu ani na windows. Casem sice ovladac opravili, ale pamatuji se, ze kdyz jsem PC poridil, byl to se sitovkou Killer boj na obou systemech, takze jak vidis nemusi fungovat. :-/