Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstal Win Me

Zdravim. Chci přeinstalovat Win Me, ale nejde mi to. Při vložení instalačního CD do mechaniky a restartu PC se při bootování z CD napíše Failure. Při normálním spuštění z Tento počítač se začne kontrolovat disk C a napíše se že systém Windows využívá některé soubory z instal CD, a chce to restart, po něm to samé

win me byla mimořádně nepovedená sračka. verze oem se musela instalovat na úplně čistý disk (doporučuju půjčit si jiný, pak ho případně naklonovat), instalátor byl háklivý na kompatibilitu hardware - daleko horší než w98.
proto bude dobré když přesně opíšeš tu chybovou hlášku.

Tady asi při boot failure nepůjde zadat setupcor. :))

Doporučuji stáhnout si z CD ME složku W9.x + složku MSBACKUP (Zálohování),
složka W9.x je instalační adresář. Pokud to tedy půjde, tak si to zkopíruj
na HDD do nějaké složky bez diakritiky s názvem do 8 písmen, třeba Install.
Pak stačí komp nabootovat z DOS diskety, smazat z HDD, co nepotřebuješ
a spustit instalaci DOS příkazem setup.
Jestli máš CD poškozené, hodím na net OEM verzi bez čísla + soubory na disketu
s Volkovem, což je jeden z předchůdců Průzkumníka, pro jednoduché smazání
složek a souborů na HDD před instalací nového systému.
Předpoklad je mít HDD naformátován na FAT32, to se dá vyřešit.
Pak se instalace spustí z HDD, což má XY výhod.
Všechny záplaty pro ME mám taky, pokud na tom brouzdáš po netu.