Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přesunutí OS

Ahoj, budu měnit 2 kancelářské PC s win 10 a udělal jsem si 2 celkem dobře fungující sestavy. Ještě jsem neobjednal, protože mě trápí otázka systému. Kancelářský PC není věc za 30 tisíc pro moje účely a systém přeci jenom u důvěryhodných obchodníků stojí asi ty 2 tisíce. Dá se nějak přesunout originální Win 10 z jednoho do druhého počítače bez OS bez toho aniž bych musel dělat kopii disku? Na netu jsem toho moc nenašel a když už, tak spíš dost složitě provedené. Směřuji tím na to, jestli nejde vytvořit nějak instalačka třeba na flash disk z již aktivovaného Windowsu bez potřeby dalšího product key, že by se jednoduše v počítači čidlo 1 Win deaktivoval a v počítači číslo 2 znovu aktivovala ta samá verze toho samého majitele a já bych to normálně nabootoval v BIOSu z flashky (počítače nebudou mít mechaniku). Předem díky za pomoc :-)

Vezmes disk ze stareho PC a das ho do noveho, pokud jsou pocitace dostatecne podobne, tak to nabehne, pak tomu vymeniz ovladace a hotovo. Kdyz jsou pocitace hodne rozdilne, tak smula a musis to preinstalovat.
Pokud chces disk menit, musis udelat kopii soucasneho disku na ten novy.

A nezapomen, ze pokud mas Windows v OEM verzi, tak v novem PC nebude fungovat. Microsoft ma stazene hardwarove informace a jakmile je porovna a zjisti zmenu, tak ti Windows deaktivuje.

Starý disk budu dávat k jinému účelu a nemůžu ho nechat čistý. Nevím, co je OEM verze. PC byly předem sestavené, oba dva stejné a dodané už s nainstalovaným OS. Musím tedy kupovat asi nové OS pro obě PC, což? :/

Musím tedy kupovat asi nové OS pro obě PC, což?

Vypada to, ze mas OEM ("PC byly předem sestavené, oba dva stejné a dodané už s nainstalovaným OS"), takze ano, nove OS koupit pro oba PC.

Pokud je to firemni PC, potom je nejlepe to koupit oficialne pres bezne obchody nebo si koupit PC uz s predinstalovanym OS. Pokud je to pro soukrome ucely, prodavaji se sede licence, se kteryma nebyva problem, za zlomek ceny.

to už mu píše redmarx v první odpovědi, že systém nejspíš nenajede.
když tazatel neví, co je to oem, asi toho nebude vědět víc.
pak by bylo lepší, kdyby starý kancelářský krám nahradil repasem s win v ceně, taky viz výš. pak se může zbavit starého krámu bez toho, že ho jen vyhodí na smetiště.

když je ale líný vypsat starý i předpokládaný nový hw, těžko mu něco radit.