Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie ntb nabíjí pouze na 65%

Ahoj, mám ntb Fujitsu u772 a baterie nabíjí pouze na úroveň 65%, ještě nedávno bývala úroveň nabití do plna klasicky do 100% několikrát jsem ale teď obnovoval tovární nastavení OS, teď častěji odpojuji ntb z AC, ale doba používání je samozřejmě v důsledku neúplného nabití podstatně kratší. V nastavení biosu ani v OS jsem žádným způsobem nedokázal tento problém vyřešit, ale předpokládám že to podléhá nějákému nastavení, když baterie dobíjí vždy zrovna na stejnou úroveň 65%.. tlačítko reset na spodku to nevyřešilo, bios bude pravděpodobně poslední update 2.03 (10/15/2012)

Pokud máte někdo nějáký tip na řešení, budu rád za pomoc, děkuji

V odkazu je celá problematika popsána, přímo u mého ntb jde o to, že výrobce nějákým updatem omezuje nabíjecí kapacitu baterií, které už mají po letech sníženou životnost, jde o bezpečnost kvůli přebíjení a možným rizikům s tím spojených, popř. vadným kusům těchto akumulátorů v jejich zařízeních

No mne sa z aktualizáciou windows stiahlo niečo, čo pri každom spustení systému otravovalo, aby som ten zrádnik od fujitsu nainštaloval a normálne to vypnúť nešlo. A pri neoriginálnej batérii fujitsu to ani nefungovalo. Keby to bolo aktuálne pre nové notebooky nepoviem.. ale 10tka to ťahá aj pre staré modely, kde sú origo baterky už nedostupné.. Usera to donekonečna otravuje, aby fujitstu bolo kryté, keby im to strelilo.