Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vydrz baterie nb zostatkovy cas

Mam novy nb (HP x360 Probook, video bude o tyzden, ked si ho trosku ochytam) a neviem vyriesit fakt, aby baterku neuvadzal v % , ale v hodinach.
Od jedneho z updatov win10 sa odporuca vymazat kluc:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\EnergyEstimationDisabled, tento kluc tam vsak nemam, mam len enabled. Nasiel som dokonca navod, kde naopak odporucaju zmazat enabled a vytvorit disabled, co je sice nelogicke, ale skusil som to.
Nic ine som nenasiel a baterka je stale v %. Ma niekto nejake odporucanie?

Na to som samozrejme narazil aj ja predtym, bohuzial tu je ten horsi hpeckovsky bios a tato moznost tam nie je.
Aj by som sa divil keby bios riadil time remaining, pretoze, ked OS vie vypocitat cas v % mal by vediet odhadnut aj zostavajuci cas v hodinach na zaklade spotreby baterie a poklesu kapacity.

Jaká je to verze Windows 10 ?
Mě funguje :

Enable :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power]
"EnergyEstimationDisabled"=-
"UserBatteryDischargeEstimator"=-
"EnergyEstimationEnabled"=dword:00000001

Registrační klíč na stáhnutí :
https://pc.poradna.net/files/88220-poradna-time-reamining-reg

Disable :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power]
"EnergyEstimationDisabled"=dword:00000001
"UserBatteryDischargeEstimator"=dword:00000001
"EnergyEstimationEnabled"=-

Registrační klíč na stáhnutí :
https://pc.poradna.net/files/88221-poradna-disable-battery-estimate-reg

+ Pro aplikaci nové hodnoty registračního klíče Restart Notebook.

Ten co tam nebyl musíš vytvořit ty, jen vytvoříš novej klíč dword32 (musí být vytvořen na správném místě v Power, né v podložce) pojmenuješ ho EnergyEstimationDisabled a dáš mu hodnotu 0 nebo 1 pro enable nebo disable.
[88222-dword32-png]
Hlavně musíš restartovat (vypnout, zapnout) ten NTB nebo PC aby šel videt rozdíl. (první klíč ten čas vypne, druhej zapne)

To byla reakce na ten příspěvek, kde ten klíč neměl existovat, jinak když ho vypnes, nebo nebudeš potřebovat k čemu by ti tam byl (nebo ho přepiš na dword:8 nul) proto to smazání :-)
Ted jsem to zkoušel i na mém druhém NTB a funguje, když ho spustíš a restartujes NTB tak by jsi čas vidět měl :
(Nás hlavně zajímá EnergyEstimationEnabled"=dword:00000001 . Provedeno na Windows 10 verzi 1903. Jestli je to teda to co jsi chtěl "zobrazit zbývající čas". Druhá klíčová skupina vracela do předešlého stavu původní klíče s tím že by jsi chtěl použít i položku EstimationDisabled.
Jestli né použil jsem jen EstimationEnabled = True, ty dva byly zbytečné a fungovalo mi to i bez nich, takže" - ")

[88224-fleg-png]

Tento klíč pro aktivaci (enable) :
https://pc.poradna.net/files/88223-aktivacecasu-reg

Takže v registrech položka :

EnergyEstimationEnabled

Má hodnotu : 1 ?

Jestli ano a ostatní uvedené nejsou vytvořený (klíč "EnergyEstimationDisabled" tam není prezentován) a čas o stavu baterie se ti stále neukazuje, v tom případě za sebe nevím.
(ten registr co jsem postnul hned před timto příspěvkem jsem přenesl na muj druhý notebook, spustil, restartoval NTB tedy : zapl & vypl notebook a čas se objevil viz předchozí screen. Restartem jsem myslel restart OS, zapnout vypnout aby OS znovu naběhl a načetl novou hodnotu klíče . )

Stačí chvilku počkat, windows (i linux pochopitelně) to počítá podle toho, jak rychle procenta ubývají (linux si ukládá i korekce (nakolik se předchozí odhady naplnili), takže bývá přesnější pokud se notebook využívá stejně jinak je to úplně jedno). Takže to nemusí vždy jen ubývat, třeba po snížení jasu monitoru se to v krátké chvíli zvětší.
Já teda mám windows Vista, pokud zrovna nenabootuju do linuxu a tam se k procentům přidá čas do 5 minut, ani nevím, jestli to umí windows sám, nebo jestli tam k tomu má něco od HP.