Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC sestavy

Dobrý den, z důvodu komplikací se stávající mb (při každém bootu z nvme SSD spadne do bios, nepomohlo nic co jsem se dočetl) bych rád upgradoval základ PC. Moje stávající sestava je: Core I5 6500+SPC FERA 3, crucial balastix lt 2400hmz ddr4 dual ranked, asus z170-a, Sapphire RX470 4GB, EVGA Super NOVA G2 550W. A viděl bych to nějak takhle: https://www.czc.cz/264414,234279,268114/kody s využitím na hry a běžnou práci. Moji otázkou je zda má smysl kupovat nové RAM s vyšší frekvenci, nebo stačí použit crucialy z původní sestavy. Děkuji.

Zkoušel jsem i různé biosy (teď mám nejnovější), reset i různé tipy z ASUS fór a stále nic. Je to nepříjemné každý boot potvrzovat uložením biosu i samotný POST trvá strašně dlouho, někdy se stává, že deska ten SAMSUNG 970evo nevidí vůbec. Přitom rychlost i SMART toho disku je OK. Vše začalo blbnout po přidání toho ssd do sestavy, předtím bylo vše ok :( Jinak díky, aspoň něco ušetřím do budoucna na novou GPU.

Taky by mohl být ten nvme vadný a podobné/stejné problémy dělat i na jiné desce. Tak v případě dalších problémů na nové desce reklamuj (nebo je potřeba vyzkoušet jinde).

Staré ram bych použil na rozjetí, po prodeji desky + cpu bych šáhl po 3600mhz (je to cca + 1200kč oproti vybraným)