Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní nastavení Radeon Wattman bylo obnovoveno po kritickém selhání win

Dobrý večer...

Mám hroznej problém a už jsem jsem opravdu v koncích.. snad mi pomůžete

Mám novou grafiku RX 5800 XT 8gb DDR6
Přeinstaloval jsem Win a po zapojení do prvního PCI-E slotu a nainstalování ovladačů grafika jela na oko normálně.. ale jednou za čas grafika vypadne a je bez signálu monitor problikává a nic se něděje někdy naběhne plocha hned zpět a někdy ani restart nepomůže a musim pc vypnout a pustit ho znova Radeon mi vyhodí hlášku "default radeon wattman setting have been restored due to unexpected system failure" brouzdal jsem po netu a hledal jsem čím by to mohlo být lidi mi psaly odinstalovat ovladače přes DDU a nainstalovat nové přímo z AMD stránek..dělal jsem to tak desetkrát nepomohlo to. Dělal jsem kontrolu pamětí..bez chyby. Potom mi radily přendat grafiku do druhého slotu to jsem udělal kabely sem různě přepojil a PC byl v pořadku a tak týden se nic nestalo..dneska po přecházení z fullscreenu na plochu v Media Player Classic mi to udělala zase stejnou chybu...grafiku i zdroj jsem si tam dával sám a nejsem žádnej profík ale řekl bych že kabel zapojit umim..vše je na dorazech atak.. máte pro mě nějakou radu? je ta grafika na reklamaci? mám jí měsíc.

Sestava

Intel Core i5 6600
Deska : MSi Z170A GAMING M3
RAM : 16GB DDR4 Hyperx
Zdroj : Seasonic 750w Gold
SSD: Samsung 960pro 512gb M2

A ten watman máš aktivovaný ? (jestli ano, tak ho v nastavení dezaktivuj)
Dezaktivuj také herní lištu . Nastavení -> hry -> herní lišta OFF
Pravděpodobně budeš muset počkat na nové ovladače, je to docela nová grafika tak tady ty první softwérové problémy imho pochazí odsud. Znamé potíže jsou posány zde : https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-10-1

Jinak jsem našel (pro Watman) toto, ale jestli to pomůže ti zaručit nemůžu, jestli nic nenajdeš, tak to zkus :
https://community.amd.com/thread/212407