Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční internet

Dobrý den,
doma se nám naskytl jeden takový problém, máme modem od DLinku a poskytovatele internetu od NejCz, do modemu jsou zapojeny dva počítače přes síťový kabel, můj a bratra. Ovšem internet funguje jen jednomu, jakmile ten komu funguje internet vypne počítač, internet naskočí tomu druhému. Nemáte s tímto problémem někdo zkušenosti a popřípadě jak ho vyřešit ?

typ "modemu" dlink je tajný.
i typ odpojeného routeru, i když na něm nezáleží - stačí že routroval.
nastavení tcp/ip obou pc (i získané z dhcp) taky tajné.

super dotaz.

kdyby dávalo nastavení smysl, pak ještě ping vzájemně na sebe a na router.
pak se zamyslet nad eventuálním doinstalovaným antivirem, zvláště verze "internet security" jsou shity.
ale kde chybí info, tam nepomůže ani svěcená.