Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dochlazování počítače

Ahoj,

stejně jako jsou v dnešní době auta s turbem, která se musí dochlazovat, jsou i počítače, které se před vypnutím musí dochladit? Třeba nějaké výpočetní, NASA a podobné, které jedou na maximální teploty, které sestava zvládne?

Dotaz k běžné herní sestavě: škodí komponentům, když několik hodin hraji hru (maximální vytíže =teploty), poté ji vypnu a hned vypnu počítač? Takže mezi zátěží a vypnutím bude jen několik sekund? Procesoru padá teplota rychle + má na sobě pasivní chladič, ale co grafika? U tý jsem si všiml, že teploty padají po zátěži pomalu.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

To jsi vymyslel sám nebo jsi to někde vyčetl?
1/ IT experti z NASA na poradnu moc nechodí.Ale určitě to mají zařízené tak,aby ty superpočítače nebyly ohroženy.A taky je myslím moc nevypínají,tam to běží nonstop.
2/Neškodí,po vypnutí se teplota nezvyšuje a na provozní je to dělané.Kdyby to HW vadilo,už by to výrobci dávno řešili.

Turbo tlačítko jsem měl i na svém prvním PC,když se to zapnulo,svítilo na displeji místo 33 číslo 66,ovšem na výkonu to moc znát nebylo.:-)