Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budget upgrade budget-pc

Zdarec :)

Rád bych se tu s vámi, místními odborníky poradil ohledně upgrade mého stoláku. Předem bych chtěl upozornit že se jedná o starší PC a že do nových dílů se mi investovat nechce :) mám důležitější investice a hlavně tohle byl od začátku budget-build a rád bych aby to tak zůstalo. Novej počítač by pro mě navíc neměl smysl už jen proto že se staršími věcmi je větší zábava už to jen sehnat, poskládat atd :)

Vezmu to stručně. Počítač mám hlavně na hraní starších a občas i novějších her když mě něco zaujme, jinak ty starší převažujou (Crysis, Far Cry 2, Skyrim, Fallout NV). Sem tam nějaký to videjko na youtube, film přes HDMI na telku v 720p jinak je k tomu píchlej starší monitor 1280x1024(TEn budu mooožná kupovat novej). Sice mi to na to co dělám stačí, nicméně už jsou hry které si nezahraju například Kingdom Come(Na detaily prdím, když to bude na střední bude to víc než jsem chtěl)

Současné specifikace

AMD Phenom X2 550 BE@ odemčená všechna jádra bez přetaktu, k tomu věžová AKASA
deska ASUS M4A785TD-V EVO
8GB paměti ram(Bude se rozšiřovat)
Dva disky 500GB systém, 1TB WD na data
Grafická karta GeForce 650 od Gainwardu. Původně GTS250 ale ta 650 za tu pajzku co stála....nekupte to.
Zdroj Corsair VX450

Mám několik variant z nichž bych potřeboval vybrat tu správnou:

Základovka a procák
1)Základovka s775 a k tomu nějaké to postarší Core 2 Duo a nebo ještě líp Core 2 Quad, Xeon. Podle mě to jsou stále ještě použitelný procáky pro méně náročné, dobře se shání a jsou celkem i úsporné oproti mému AMD :) jen mě štve že se málo vidí s775 desky s DDR3 paměťma. Cenově bomba
2) Starší základovka s1150 nějaká Core i3, i5(Taková 2500k by byla úplně dokonalá).
3) Vyměnit desku za AM3+, mohl bych si prozatím nechat Phenoma a sehnat během nějaké doby nějaký FXko. Ale nevyznám se v nich tak nevím které by pro mě bylo nejlepší.

Grafika se bude muset řešit taky ale tak nějak nevím co vybrat. Poměrně se mi zamlouvá Radeon 7870 a šestková-sedmičková řada GeForce ale rád si nechám poradit.

Jinak děkuji všem za rady a doufám že někdo pochopí že zkrátka kupovat nové PC se mi nechce. Novej už mám notebook a tím to pro mě končí. Na stolák lezu jen když je na to čas a když se mi nechce hrát na noťasu.

Zdravím,

pokud bys to přece jenom zvážil a šel do nového,
tak třeba takovýto základ za pár peněz:

https://www.czc.cz/260718%20,74749,235879,217062/kody - za 6600 Kč

Procesor má skoro 4,5x vyšší výkon než tvůj současný,
je to nová platforma, ke které později můžeš dokoupit výkonnou grafiku.

Necháš si skříň, disky a grafiku.

(Skříň v případě potřeby třeba tuto:

https://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt)

Než kupovat použité komponenty, riskovat kompaktibilitu,
zda budou vůbec fungovat a jak dlouho,
ke všemu bez záruky...
Ty použité komponenty navíc taky nebudou asi tak úplně levné...

Zkrátka bych doporučil jít do nového

Dva disky 500GB systém

nerozumím. to je máš v raid1? nebo máš systém s programy a jedněmi registry na dvou discích?
kdybys to používal často, mělo by smysl disk nahradit ssd. až starý krám vyhodíš, zbyl by ti do novějšího pc/ntb.

k termitům: slovo budget znamená rozpočet. ten nadpis nedává v žádném známém jazyce smysl.