Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční USB port

Zdravim poradnu!
Prosim Vás,mám takový problém...
Při zasunutí Flash Disku-PD 10 A-Data do USB na předním panelu skříně
se vypnul PC. Flash Disk a USB nefunkční, druhý USB port zůstal funkční.
Je možné nefunkční port USB nějakým způsobem zprovoznit?
Za každou radu děkuji předem.

Procesor
AMD Athlon 64 X2 5400+ Black Edition (Socket AM2)
Základní deska
Gigabyte MA770-DS3 - AMD 770
Skříň
CoolerMaster Centurion 534+ Black

Dle popisovaných symptomů došlo patrně k výboji statické elektřiny při zapíchnutí flašky. USB port včetně flašky jsou nenávratně v čudu. Příště je dobré se předem vybít dotykem ruky s karoserií, dřív než se sáhne na falšku. Mě se také jeden USB disk takto odpráskl, port vydržel.

Při dalším hledání příčiny viz původní dotaz jsem zjistil, že kovové rámečky kolem USB a FireWire na předním panelu skříně nejsou vodivě spojeny se skříní PC - je na nich proti skříni 11,95V.
Nemohlo toto být příčinou poškození Flash Disku a USB?
(2x USB, 1x FireWire, 1x jack pro sluchátka a 1x jack pro mikrofon jsou namontovány v plastové krabičce a přišroubovány ke skříni PC)
Díky za rady.