Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1440p nebo 4K monitor? - programování/grafický design/občas graficky náročné hry

Zdravím,

momentálně řeším dilema, jaký monitor si koupit. Na počítači programuji/kóduji (zejména webové stránky), designuji v grafických programech (Illustrator, InDesign, XD, Photoshop) a ve volném čase taky hraju hry (někdy i graficky náročnější AAA tituly).

Aktuálně se rozhoduji mezi 1440p@144Hz a 4K@60Hz monitorem, tak i tak asi kolem 28-30".

Na jedné straně lidé zmiňují, že už by na nižší frekvenci než 144Hz nešli, že je to znát i na obyčejném scrollování. Na druhou stranu ale 4K je velmi dobré pro produktivitu (multitasking - více věcí na ploše apod.).
U své PC sestavy si nejsem jistý, jak by zvládala hry ve 4K, nicméně, škálovat obraz na 1440p by neměl být problém, ale lidi se v tom zase rozcházejí, někomu kvalita obrazu přijde úplně OK, někomu ale zase rozmazaná atd.

Nemáte někdo zkušenosti s hraním her ve 1440p na 4K monitoru?
Jaké rozlišení a jakou frekvenci byste mi doporučili, případně jaký máte názor na ultra-wide monitory?

Moje sestava:
CPU: AMD Ryzen 5 2600
GPU: RTX 2070 ARMOR
RAM: 2x8GB (HyperX Fury Black)

Předem díky za odpovědi.

Na 32" staci 1440p/60Hz. Takovy monitor mam a je to uplne v pohode.

UltraHD (4K) monitor bude, pokud to vyrobce nepodelal, dobre skalovat na fullHD (1080p), na QHD (1440p) to opravdu spis bude rozmazane. Kdyz mas UltraHD monitor nastaveny na fullHD rozliseni, tak za idealnich podminek se maji rozsvecet 4 body ve ctverci jako jeden bod. Tudiz by to melo byt ok. Je na tobe, jestli to bude tvemu oku stacit.