Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem excel - zlomky

ahoj vsem,

jdu se poradit s lepsimi v excelu, nevim si rady. potreboval bych, aby mi excel (mam 2007) nekratil zlomek. kdyz zadam 4/16 potrebuju videt, ze jsou to 4/16. jde nejak excelu zabranit, aby mi zlomek vykratil na zakladni tvar 1/4?

diky moc

jeste mi funguje toto:

chci zadat 500 132/850

prvni sloupec: 500
druhy sloupec: 132/850
treti sloupec: soucet prvniho a druheho sloupce a excel s tim pocitat umi. zajimave, kdyz to same zadam rucne, nefunguje to, ale kdyz to zadam rozdelene a necham si to excel secist, umi s tim.

zbytecne komplikovane, ale funkcni

ja som myslel že chceš viacciferný čitateľ než trojciferný. To čo píšeš Ty, to je už zložený zlomok t.j. celá časť (napísaná v prvej bunka) a zlomková časť (v druhej bunke), takže to je logické, že funguje.
Takže výsledkom nie je súčet prvej bunky s čitateľom z druhej bunky a to celé delené menovateľ, ale súčet celej časti (prvá bunka) a výsledok podielu v druhej bunke!
500 132/850 je 500 celých a 132/850 a nie (500 132)/850!