Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinování RAM

Zdravím měl bych otázku na zkušenější. V PC mám paměti RAM - Crucial Ballisticx Tactical 2x4gb, 1600mhz, cl8, ddr3.
Stejný typ už nemůžu sehnat. Stejně tak se hodně špatně shánějí cl8. Můžu tyto stávající doplnit modulama s jinym časováním? Frekvence bude stejná, jen cl9.
Deska Gigabite ga-z97-x.
Diky

Počítač to byl hlavně herní. Teď jsem dlouhou nehrál. Vcera jsem koupil novou hru a uz je citit, ze je to pomale. Sem tam zaskuby. Doufal jsem, ze navyseni RAM a presun hry na ssd disk to vyresi.
Grafika to zvlada, to si system nejak vypocital, sice na slaby detaily, ale v pohode.
Procesor je i5 - 4690k.
Grafika gf gtx 970
Je to staveny pred 5 lety no...

Vse na low a povypinany advanced...jakmile je vetsi prostranstvi, seka se to. Navic ji mam jeste na plotnovym disku...mam dve ssd 120gb a hra ma 150gb...proste vsechno spatne ?
Vim, ze procesor neni az tak dulezitej..co ted? Koupit silnejsi grafiku? Treba 980ti? A pameti? Nebo stavet novy?
Zas nejsem zadnej nadsenec. X let jsem si chtel zahrat Red Dead, ale muj odpor ke konzolim byl vetsi. Ted jsem se dockal, ale abych kvuli hre stavel novy zelezo..to se mi nechce.

No to je prave. Hraju si s vyladenim. Dari se mi to sem tam... Ale asi to vypada, ze budu muset trosku poladit cely pc.
Jedna se o Red Dead Redemption. Po x letech konecne na pc a ja se dockal ?

Mno...takze co byste doporučili na dnesni dobu, jako takovej stredne dobrej herni aparat?
Soucasnej je teda toto
Procesor i5 4690k, deska Gigabite z97x gaming, 8gb ram cl8, 1600mhz, grafika MSI Geforce GTX970 4gb,
Je aspon deska pouzitelna? Nebo komplet vypraskat?