Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonovani disku u NTB?

Ahoj,
Potreboval bych poradit.
Mam NTB Acer Nitro 5 515 42(s AMD)
Budu do nej davat M2 SSD(bohuzel SATA pac nVME tenhle neumi) ale porad lepsi nez to pomale HDD co tam je.

Tak se chci zeptat jak dostat windows z toho HDD na to nove SSD M2?
Cetl jsem ze nejlepsi bude asi naklonovat disk ale to jsem nikdy nedelal. Tipuji ze na to bude asi nekde nejaky program/navod?

Dekuji za info :-)

boot médium acronis se dá stáhnout zdarma a s ním provést klonování ofline.
lze přitom přerozdělit i velikosti oddílů. zarovnání se nenastavuje, dělá ho automaticky.

další možností jsou free partition managery pro windows, některé podporují klon na druhý disk i zarovnání geometrie: minitool partition wizard, macrorit partition expert

Ahoj. Jo to uz jsem vcera udelal a uspesne naklonoval :-)
Takze SSD bezi jak ma...HDD je naformatovany a bude slouzit jen na filmy atd...

Jedinej problem je ze mam zatim M2 na "prase" bez srobku pac ten co tam je nesel odsroubovat. Dneska si z prace vezmu X dalsic(snad lepsi) sroubovacku a snad uz to pujde jinak vazne nevim co budu delat...

Ale jo, já přece nepsal, že to nemůže fungovat. Kontroluješ po klonování zarovnání partition na SSD? Ne každý klonovací program to umí. I když vše funguje, má to negativní vliv na výkon.

A když má nějaký uživatel zaneřáděný systém, je přechod na SSD vhodnou příležitosti k čisté instalaci. Většinou uživatel zvládne lépe instalaci, než klonování.

V prípade klonu každý SW, aj ten sovietsky z CCCP, vykoná pôvodné zarovnanie oddielov od A po Z, lebo sa proces robí pit po bite. Pri klone nehrozí "rozhádzanie" oddielov.

Ak bol binec na pôvodnom disku, prenesie sa na nový disk.

Align, zarovnanie rozhodených, nevycentrovaných oddielov vzniká velice ojedinele, napríklad ak sa obnovujú iba systémové oddiely z externého média v prípade predošlých inštalácií iných OS (Linux, ale aj staršie verzie Windows), ak sa mení ID HW oddielov NTFS, prípadne sa obnovujú Recovery (unallocated) logické oddiely, napríklad z RAW sa obnovia na primárne a aktívne oddiely, obnovia sa hide oddiely, príklad skrytý recovery OEM s Windows, apod.

http://www.lsoft.net/default.aspx

Minitools Partition Wizard si tiež poradí na jedno kliknutie s Align vycentrovaním (zarovnaním).