Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbox one s hranie online

Zdravym kupil som si xbox one s za 230e a hry crash team racing nitro fueled a Efootball pes 2020 ale ked chcem hrať online chce to dalšie peniaze nastavil som v konzole niečo zle ? Je to moja prva konzola v živote tak sa v tom moc nevyznam som prevažne pc hrač kde to funguje tak že ked si kupim hru napr. na steame tak možem hrať automaticky online. Rad by som vedel kde je problem lebo neni možne že ked si kupim konzolu za 230e a ktomu hru za dalšich 50e aby to stale chcelo peniaze vopred dakujem za rady.

v krabici som mal iba kupon xbox game pass na 1 mesiac a ja už som platil za konzolu a hry ja už nechcem nič platiť žiadne xbox live členstvo na pc si kupim hru a hram online na konzolu ta hra stoji ešte drahšie ako na pc a nedovolia mi hrať online to sa mi nejako nezda

Tak to prostě je. Konzole je prakticky sama o sobě velmi levná, MS vydělává na jejím provozu. On ten provoz herních serverů taky něco stojí.
Já hry nekupuji, ale platím děckám GamePass. Stojí to asi 400 Kč na 3 měsíce, což je vcelku málo v porovnání s cenou jedné hry. Máme za to přístup do online knihovny her, ty hry se tam průběžně mění, jsou tam i nový hry a je jich tam vcelku dost. Xbox Live neplatíme, to už stojí další peníze, takže děcka hrají offline hry.

Jak už ti psal Prasak, na hrani online potřebuješ mít aktivovaný Xbox Live. To ti nebrání tomu, aby jsi hrál bez připojení SOLO (offline) do aleluja ke kterému službu live nepotřebuješ.
Pak víš co, nez jsi ten xbox koupil, mohl jses obeznámit s tím jak to funguje, ale jestli tě to uklidni, u Playstation je to provedeno stejně ;-)

Pravda je také, že Pass, nebo Xbox Games pass se dá koupit za pakatel, stále je někde ve slevách za pár kaček.
Naposled jsem GP kupoval za 28Kč na měsíc, což je ještě mín o co mě sem tam osomrujou fetky a sociální splodina a pivo v Brně na Hlavasu.

Takže ak tomu spravne rozumiem to že si človek kupi konzolu + ktomu hry ešte neznamena že može hrať online ?? Tak to som si asi fakt mal zistit dopredu než som to kupil ja som proste PC hrač a ked si kupim hru na pc tak online automaticky funguje tak ma proste vôbec nenapadlo že pri konzolach je to inak, samozrejme dakujem všetkym za vysvetlenie

Takže ak tomu spravne rozumiem to že si človek kupi konzolu + ktomu hry ešte neznamena že može hrať online ?

Ano.

som proste PC hrač a ked si kupim hru na pc tak online automaticky funguje tak ma proste vôbec nenapadlo že pri konzolach je to inak

Můžu tě ujistit, že nejsi sám, a hodně PC hráčů co zakoupilo konsoli na hraní napsali přesně to samé.

Ešte sa spytam bol by mi niekto ochotny vysvetliť ako funguje to xbox live gold vraj su k tomu členstvu každy mesiac niake hry zdarma ked si predplatim xbox live gold môžem si stiahnuť aj hry ktore tato služba ponukala v predošloch mesiacoch alebo len tie ktore su aktualny mesiac v ponuke a ten xbox game pass funguje aj bez xbox live gold alebo je to prepojene vopred dakujem za vysvetlenie

Ja som našiel iba xbox live gold samotne xbox live bez gold som nenašiel že by niekto predaval tak neviem

Prasak spíše myslel Xbox Game Pass. (kdo se má v těch tisíckrát změněných služeb microsoftu vyznat :) )

1) Zde najdeš vše potřebné : https://www.xbox.com/cs-cz/live/gold?xr=shellnav
- Game Pass = Hry Game Pass
- Game Pass Gold = Hry Game Pass + XBOX Live.
https://www.xbox.com/cs-CZ/xbox-game-pass

2) Xbox GamePass funguje zvlášť, ale pro hry které chceš hrát online potřebuješ Xbox Live.
3) Hry Xbox Live které jsi přidal ke svému účtu, můžeš hrat jen do doby dokud máš Xbox Live, po skončení ty hry spustit nepujdou. Když si znovu zaplatíš Gold, tak se ti ty hry obnoví a můžeš pokračovat.

Vďaka už tomu začinam trochu rozumieť ale stale neviem či tie hry ktore ponukaju každy mesiac v ramci tej služby xbox live gold môžem hrať len ten jeden mesiac alebo po cely čas kym mam xbox live gold učet predplateny a ešte som sa dočital že xbox 360 hry ktore si stiahnem počas predplatneho xbox live gold mi ostavaju navždy aj keď už mi vyprši xbox live gold členstvo je to pravda ?

ale stale neviem či tie hry ktore ponukaju každy mesiac v ramci tej služby xbox live gold môžem hrať len ten jeden mesiac alebo po cely čas kym mam xbox live gold učet predplateny

Po celý čas.

a ešte som sa dočital že xbox 360 hry ktore si stiahnem počas predplatneho xbox live gold mi ostavaju navždy aj keď už mi vyprši xbox live gold členstvo je to pravda ?

O tom nic nevím, neslyšel jsem o tom.