Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako na pouzity iPhone

Manzelka kupila pre synaora pouzity Iphone SE, teda vraj len 2 tyzdne, ale moja otazka smeruje ako spravne Iphone zresetovat a zaregistrovat sa u Applu na seba.
Moj synator tvrdi, ze vsetko spravil, napriek tom po preneseni simky tam nema ziadne kontakty (mozno ich mal vsetky v tel, skontrolujem), naopak tam ma kontakt este od povodneho majitela.
Aky by mal byt teda spravny postup pri kupe pouziteho Iphone?

Změna předmětu, původně: Ako na pouzity iphoe (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Je. Telefon přihlášený na cizí účet je potřeba nejdřív odhlásit. Pokud ho neodhlásí, nevymaže a prodá, půjde používat, ale při pokusu o stažení aplikace z App Storu to chce vždycky potvrdit buďto otisk prstu, nebo heslo k účtu. Nemá ani jedno. Při pokusu nahrát do toho přes iTunes písničky to bude řvát, že tenhle počítač nezná. A dalo by se pokračovat. Druhá častá varianta (fleg má nejspíš tu první) je, že lidi telefon vyresetují, aniž by ho nejdřív odhlásili a pak ho prodají. Takový telefon bude chtít ještě před prvním spuštěním heslo k účtu, který tam byl přihlášený naposled a telefon pod něj stále patří.

Správný postup je vypnout Find my phone, odhlásit ze svého účtu, obnovit tovární nastavení a po restartu hned vypnout. Tohle je ale postup pro minulého majitele. Když vlezeš do nastavení, má tam hned nahoře napsané cizí jméno, nebo ne? Pokud ano, musí nejdřív původní majitel provést ten postup, co popisuju. V průběhu to chce i heslo k účtu, které syn nezná.

Kontakty musí nejdřív ze SIM importovat do telefonu, je na to položka v nastavení.