Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna účtu správce Windows 10

Dobrý den,
prosím o radu: dnes jsme koupili nový notebook s Windows 10. Mám dva účty Microsoft (pro zjednodušení je nazvěme A a B) a při prvotním nastavování v prodejně jsem omylem nahlásila ten druhý (tedy B), než jsem potřebovala (A). Na účtu A mám už nastavenou rodinu a další nastavení, účet B je prozatím "čistý". V notebooku jsem nyní jako správce s účtem B a potřebuji to změnit na účet A. Už si s tím hraju hodinu a nemůžu na to přijít, maximálně jsem se dostala do stavu, že tam mám teď účty oba dva, ale nedokážu to přepnout tak, aby se tam zobrazoval jen B.
Jsem v tomto lama a nevím si rady, poradíte někdo? Snad jsem problém popsala srozumitelně:-)
Děkuji.

Já vlastně nevím :-D Těm síťovým věcem moc nerozumím (tedy spíš vůbec:-( ). Office 365 placený nemám, ten nechci. Smysl je ten, že notebook bude obsluhovat neplnoletý syn a tak jsem chtěla tam mít svůj účet jako správcovský a jemu založit vlastní účet, kde nebude mít oprávnění správce. Na druhém notebooku druhého syna se nám to takto povedlo (tam mám zadaný ten "správný" účet). A tady to nemůžu změnit:-((( Momentálně jsme se dostali do stavu, kdy se nám (ale nevím jak) povedlo změnit správcovský účet z microsoftího na místní a teď se opět snažím přihlásit pod Microsoftem, ale nechce mě to pustit, prý chybné heslo (přitom je na 100 % správné...)

dokud to ještě funguje, založit místní účet správce, bez microsoftu. tento musí mít heslo.
omezený účet to umí vytvořit taky, ten heslo nepotřebuje, naopak se do něj pc může přihlašovat automaticky.
potom se těch microsoftích účtů dá zbavit, nebudou k ničemu.
nevím jak ve w10, nejspíš ovládací panely (control.exe) -> uživatelé nebo tak nějak.

mrchosoft měl sice dobře fungující / spíš dobře omezující rodinné přihlášení, ale byl docela problém se toho zbavit, nikdo si už nepamatoval postup kde a jak to vytvořili. vyhnul bych se tomu.