Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 - vlevo svislá lišta překrývá plochu a nejde odstranit

Pánové, pomozte:
uživatel si nějak naklikl novou lištu svislo vlevo (viz příloha) přes plochu, která se projevuje:
- obrázek na ploše je potemnělý
- kliknutím na tlačítko Start se nestane nic

Věděli byste jak se týhle vlevo lišty zbavit (červeně jsem jí orámoval já)?
Zkouším pravá tlačítka všude možně, lezu po nastaveních ale nemůžu na to přijít..

Předem děkuju.

To je prostředí určené pro dotekové zařízení jak to můžeme vidět u notebooků s dotekovou obrazovkou nebo u PC-tabletu jako Microsoft Surface. Tak nemusí dělat 2 rozdilné OS s jiným prostredí a uživatelé PC-tabletu tak můžou používat klasické desktop prostředí ovladaný klavesnice + myš.
(ale takle to normálně vypadat nemá, normalně to vypadá nějak takle :)

[LedePhotoscreenshot-5c4d4526c9e77c0001f32240.jpg]

je to nezmyselná featura Microsoftu, kdy sa snažia spraviť jeden systém na všetko, dokonca aj na utieranie prdele po veľkej potrebe...

osobne nepoznám nikoho kto by niekedy využil tablet mód, dokonca ani na dotykových zariadeniach.