Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Windowsem

Zdravim, koupil jsem notebook s originalnim windowsem 10 64 bit, vse fungovalo normalne, akorat jsem si vsiml ze na uzivatelskem uctu neni nastavene heslo takze na notebook mohl kdokoliv, tak jsem nastavil heslo na uzivatelsky ucet, {v ovladacich panelech] no ale v tom zacal ten problem, heslo se nastavilo ale jakmile jsem se prihlasil pod tim uzivatelem tak to pise " pripravovani windowsu ke spusteni" nebo neco takoveho, nefunguje mi plno veci a vsiiml jsem si ze windows dokonce zalozil slozku v C: a to slozku Windows.old, pritom jsem nic neinstaloval...

dale ve C:>Users, jsou tyto slozky, predtim tam nebyly

TEMP.DESKTOP-DLBVQG5

TEMP.DESKTOP-DLBVQG5.000

TEMP.DESKTOP-DLBVQG5.001

HP

(windows funguje, ale divne{nefunguje dolni lista, nefunguje hledani, a dalsich dost veci, po kliknuti nereaguje] a pokud se odhlasim, a prihlasim tak se zalozi zas nova slozka temp desktop v C:>Users

a windows se chova jako bych po kazdem odhlaseni byl zase jako uplne novy uzivatel.. nebo neco takoveho, cetl jsem na internetu neco o tom ale moc jsem tomu neporozumel, dekuju.

windows se chova jako bych po kazdem odhlaseni byl zase jako uplne novy uzivatel

vypadá to, že se windows přihlašuje dočasným profilem "temp".

nejřív bych proskenoval c: na chyby disku.
pak se nejlépe přihlásit jako "administrator": ve správě účtů ho povolit, restarovat do nouzového režimu.
vykopírovat svoje dokumenty pryč na externí disk, radši.
v registrech přejít do: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
zkontrolovat řetězec končící ".bak" - popis je vpravo pod proměnnou "ProfileImagePath"
něco se stejným číslem bez .bak smazat, řetězec s .bak přejměnovat / odmazat .bak
zavřít regedit, restart

dobre, tu slozku s .bak jsem nasel,ale toto dal jsem nepochopil

něco se stejným číslem bez .bak smazat, řetězec s .bak přejměnovat / odmazat .bak
zavřít regedit, restart

kdyz jsem otevrel tu slozku s .bak, tak tam jsou soubory jako flags, profileAttempte,state, a podobne, takze co presne smazat nebo co presne upravit?Nebo to zkontrolovat retezec znamena co presne? Diky.

udelal jsem presne to co jsi napsal,kdyz jsem resetoval pc, tak mi to ukazalo, vitejte novy uzivateli, nastavujeme vse pro vas, a podobne hlasky, jako kdyz nainstalujete cisty windows, no po 10 minutach co se ten windows nastavoval jsem zas tam kde jsem byl, a v C:users,,, je vic temp slozek nez bylo, tak kde je chyba?

kdyz jsem otevrel tu slozku s .bak, tak tam jsou soubory jako flags, profileAttempte,state, a podobne, takze co presne smazat

nic, nečteš co píšu.
- smazat celý klíč se stejným číselným řetězcem, ale bez .bak
- a ten bak přejmenovat, aby koncovka .bak zmizela.
když nevíš, dá se sem vložit i screen.

uvnitř regedit.exe pochopitelně nejsou žádné složky, to je stromové řazení klíčů v registrech.
chtělo by to vidět, jestli tam není zase znovu něco s "bak" nebo co tam vlastně zbylo.
taky se dá ověřit, pod jakým uživatelem aktuálně windows běží.
- stačí rozkliknout tentopočítač, uživatel bude vidět v adresním řádku. ale tupý m$ tuto ikonu schovává.
- nebo win+r -> spustit "cmd.exe", v něm napsat příkaz:

set u

vypíše proměnné: username, userprofile, ... a nesmí tam být napsáno "temp".

když pouhé přejmenování nepomohlo, pak to chce drsnější metodu - proto jsem říkal zálohovat dokumenty pryč.
ve vlastnostech tentopočítače zvolit advanced (rozšířené) - profily / účty (nevím co je v češtině) - a tam opatrně smazat nefunkční profily, které nemají normální název:
nechat: tebe, administrator, default / smazat nerozeznané majitele.

tady to snad popisují líp, bo obrázky: https://www.servis-pocitacu-brno.cz/docasny-profil-windows.html

Ak sa dostaneš na plochu, prípadne spusti W10 v Núdzovom režime, zadaj do cmd.exe príkaz:

NETPLWIZ

zruš neželané účty, zruš fajku.

Prípadne sa prihlás ako Superadmin:

Net user administrator /active:yes

po odhlásení sa vytvorí nový účet.

Naprav svoje veci v novom účte.

Zrušíš účet so Superadmin príkazom:

Net user administrator /active:no

nechat ten hlavni co tam byl, ktery neni temp, menuje se HP, tak mi to pise ze nejde smazat ucet na kterym jsem prihlaseny

tak proč mažeš jediný zbývající účet, ve kterém jsi navíc přihlášený? i kdyby to šlo (asi jako řezat si větev pod sebou), jak by ses přihlásil příště?
odmítáš vložit obrázek, těžko říct co děláš.
ta chyba má navíc nějakou příčinu, můžou to být právě chyby souborového systému na disku. nepíšeš, jestli jsi spustil kontrolu.
tak co s tím.