Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s kodem v jazyku C pro zobrazeni teploty

Dobry den vespolek.

Chtel bych vas pozadat o pomoc s kodem v jazyku C se kterym jen zacinam kde nedokazu doshanou pozadovaneho vysledku.

Pouzita sonda je klasicky DHT 11 ktery by mel merit teplotu a vlhkost prostredi. Chtel bych se princip naucit na teto sonde a nasledovne vytvorit vlastni venkovni teplomer.
Prvni chyba byla ve zvolenem portu, kde spravny mel byt 9600 ktery jsem opravil, ted se mi vysledek v COM consoli zobrazuje, ale nezobrazuje spravne hodnoty vypise jen sem tam, jinak mi vraci znaky nebo neco takovyho :

??!:*#é#
naměřená hodnota teploty je: 25
naměřená hodnota vhlkosti je: 32
??!:*#**$#
naměřená hodnota teploty je: 25
naměřená hodnota vhlkosti je: 32
??!:*#$#
naměřená hodnota teploty je: 26
"'$''!!:$*

Momentalne kod v jazyku C vypada nejak tak :

#include "DHT.h"
DHT dht;
void setup()
{
 Serial.begin(9600);
 dht.setup(2);
}
void loop()
{
 delay(500);
 Serial.print("naměřená hodnota vhlkosti je: ");
 Serial.print(dht.getHumidity());
 Serial.print(("naměřená hodnota teploty je: "));
 Serial.println(dht.getTemperature());
}

Dekuji za kazdou radu.

Venkovní teplomer musí byť inštalovaný hodne ďaleko od vykurovaného objektu aby to ukazovalo venkovní teplotu. Ďalšia vec a podla mňa dosť dôležitá je to, či je ten teplomer nakilbrovaný alebo len zostavený zo súčiastok.