Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tv připojená UTP neudrží IP v jedné mistnosti. V jine ano

Ahoj, mám v obývacím pokoji vyvedenou přímo na zdi za televizí síťovou UTP zásuvku. Chová se to tak, že když kabel připojím, v tv nechám načíst IP, internet v pohodě běží třeba celý den. Jakmile TV vypnu a zase zapnu, internet nikdy nejde. A to ani když je IP vyplněná ručně. Pomůže jen vytáhnout UTP kabel z tv a zase ho vrátit (při zaple TV).
Dnes jsem na zkoušku natáhl kabel do vedlejší místnosti a TV už 24hod funguje bez problémů. Což pravděpodobně vylučuje chybu TV, nebo routeru.
V čem může být problém? Může to být rušením tím, že je ten kabel položeny přímo na těle tv např. Se zdrojem? Může se takhle projevovat poškozený kabel někde v domě?

možnosti:

1. kabel či patchkabel je blbě naražený/nakrimpovaný
2. vadný port ve switchi/routeru
3. rušení/přeslechy po trase

bod 1. se řeší měřákem (ideálně ne tím diodovým, který je jen trochu lepší žárovkový okruh a umí max. zjistit správné zapojení párů - musí běhat piny 1-8 za sebou)
bod 2. vyřešíš/otestuješ přehozením portů
bod 3. nezjistíš jinak, než profi měřákem

1. Patch kabelu jsem zkusil několik. Stranu která vede do routeru zkusím překrimpovat. Žádný merak k dispozici bohužel nemám.
2. Zkoušel jsem všechny porty.
3. To je věc o které jsem nevěděl jestli je možná. Délka vedení je cca 15 m a UTP vedou stropem. Elektřina podlahou. Není tam tedy ani toto křížení. Nevím čím by mohlo být rušení. Může se takto projevovat poškozený kabel? Například provrtany sroubem od sadrokartonaru?

Pánové vypadá že se problém našel. Síťařovi ujelo oko, zkontroloval jsem kabel na straně switche podle těch schémat zapojení co jsem našel na netu a byly tam opravdu dva draty přehozené vedle sebe. Koupil jsem si kleště, predělal podle návodu a první zkouška vypadá, že funguje.