Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hostování serveru pro minecraft

Zdravím rozhodl jsem se hostovat vlastní minecraft server. Bohužel né vše funguje tak jak má. Celý jsem to dělal podle tohoto tutoriálu: watch. Po zapnutí server normálně funguje. Já se na něj můžu připojit pomocí IPv4 adress co mi vyjela z cmd pomocí příkazu ipconfig. Bohužel už se na něj nelze připojit odjinud (ozkoušeno pomocí jiného pc připojený na data z mobilu). Nevím teď přesně kde je chyba, port forwarding je zpanutý udělal jsem podle tutoriálu (do IP jsem hodil tu IPv4 adress z CMD a do portu stejný port jako je nastavený u serveru, v protocolu jsem nechal ALL, status enabled a Common service port nic nezaškrtl). Pokud jsem pochopil dobře tak ostatní by se měli na mě připojit pomocí IPv4 kterou najdu na netu (what is my IPv4 adress) a za tu pak napsat :čísloportu. Osobně teda nechápu proč IPv4 adress je jiná v tom CMD a ta kterou my poradí google. Ještě tu mám jeden návrh proč to nefunguje. Nemůže to být tím, že do routeru nemám zapojený internet do zdířky WAN, ale normálně do těch ostatnéch děr? (to už jsem tu jednou řešil, je to nějak kvůli tomu, že mám ještě jeden router kdesi na půdě)

Pokud jsem to pochopil spravne, tak ten router co mate doma u vas slouzi jen jako switch - neroutuje mezi ruznymi sitemi, verejna IP (mate skutecne verejnou IP?) by mela koncit na WAN portu druheho, ktery mate na pude. Takze ten port forwarding musite nastavit v nem. Je jeste mozne ze ani vlastni verejnou IP adresu nemate, a na tom druhem routeru je "zvenci" jen nejaka "interni" IP poskytovatele pripojeni.